Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2020 już 11 czerwca. Inny niż wszystkie [SZCZEGÓŁY]

2020-06-03 9:52 Sylwia Indycka-Rosół
Koncert Jednego Serca Jednego Ducha
Autor: Facebook

Koncert JSJD jest organizowany w Rzeszowie od 2003 roku i zawsze gromadzi tłumy. Nie brakuje gości z całego świata. W 2020 roku epidemia koronawirusa pokrzyżowała nieco plany, ale koncert i tak się odbędzie.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2020

Dokładnie 11 czerwca - właśnie na ten dzień zaplanowano tegoroczny koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Tym razem jednak będzie inny niż wcześniejsze, bo bez publiczności. Będzie za to nadawany on-line o godzinie 19.30 między innymi na profilu Jednego Serca Jednego Ducha na Facebooku i YouTube.

Co ważne, niewykluczone, że koncert z udziałem publiczności także się odbędzie, ale jesienią.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha: Jaka idea i historia?

Koncert co roku gromadzi w Rzeszowie prawdziwe tłumy. W wydarzeniu biorą udział goście z różnych zakątków świata. Za JSJD stoją Jan Budziaszek - muzyk-samouk pochodzący z Krakowa. Swoją przygodę z graniem na poważnie zaczął od spotkania z Tomaszem Stańką i pracą jako jego „sparringpartner”. Koncerty nie odbywałyby się także bez dwóch księży - Mariusza Mika i Andrzeja Cyprysia.

Jan Budziaszek o początkach koncertów Jednego Serca Jednego Ducha w swojej książce pisze tak:

"W marcu 2002 roku ks. Mariusz Mik, który pełni w diecezji rzeszowskiej obowiązki koordynatora ruchu Odnowy w Duchu Świętym, zaprosił mnie wraz z zespołem Hallelujah Country Band, aby wspólnie poprowadzić rekolekcje dla młodzieży […]. Opowiedziałem mu o swoim marzeniu. Ks. Mariusz również marzył o koncercie, w którym muzycy służą swym kunsztem publiczności i animują ją do wspólnego śpiewu i modlitwy. […]

Po roku zadzwonił do mnie z wiadomością, że moje i jego marzenia chyba się spełnią. Ks. Andrzej Cypryś, który pełni funkcję duszpasterza akademickiego zapalił się pomysłem na koncert […]. Przyjechałem do Rzeszowa i spotkałem dwóch księży, którzy zwariowali podobnie jak ja. Koncert będzie się nazywał „Jednego Serca Jednego Ducha”.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha: Gdzie?

Koncerty są organizowane w rzeszowskim parku Sybiraków na osiedlu Baranówka:

"Szukaliśmy miejsca na koncert. W marcu tego roku na osiedlu Baranówka, tuż przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania i przy parafii Podwyższenia Krzyża, gdzie pracują nasi księża, z inicjatywy prezydenta Rzeszowa urządzono przepiękny park z alejkami, krzewami, kwiatami, jakby specjalnie dla tego koncertu" - pisze Budziaszek.

Coroczne koncerty gormadzą w tym miejscu kilkadziesiąt tysięcy osób.

Posłuchaj o chorobach krwi. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Prace budowlane w rzeszowskim parku przy ul. Dąbrowskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.