Koronawirus: Od kiedy będą otwarte place zabaw? Rząd podał konkretną datę

i

Autor: Pixabay

Koronawirus: Od kiedy będą otwarte place zabaw? Rząd podał konkretną datę

2020-06-03 8:19

Na otwarcie placów zabaw z pewnością czeka wielu rodziców maluchów w Polsce. Domowa kwarantanna potrafiła znudzić dorosłych, a rodzice mieli nie lada wyzwanie, by zapewnić rozrywkę swoim pociechom. Kiedy będą mogli zabrać je na huśtawki i zjeżdżalnie?

Kiedy otwarcie placów zabaw?

Są dobre wieści dla rodziców młodszych dzieci:

"Już od 30 maja będziemy mogli korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej" - informuje Kancelaria Premiera na swojej oficjalnej stronie.

Otwarte place zabaw: Jakie zasady? Czy trzeba maseczkę?

Dodajmy, że także od 30 maja rząd znosi obowiązek noszenia maseczek ochronnych w przestrzeniach otwartych. Oznacza to, że nie musimy ich zakładać na placach zabaw na świeżym powietrzu. Warunkiem jest tu jednak zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego. Należy zatem zadbać, by nasze dziecko nie podchodziło zbyt blisko do innych maluchów. Zalecana odległość to minimum 2 metry.

Z powyższym wiąże się też zniesienie zakazu zgromadzeń publicznych. Od 30 maja w plenarze może zgromadziś się do 150 osób. Tu znowu warto stawiać na swój rozsądek. W tłumie zawsze pamiętajmy o społecznym dystansie, a jeśli nie da się go zachować, zakładajmy maseczkę.

4. etap odmrażania gospodarki

4. etap odmrażania polskiej gospodarki zakłada też między innymi otwarcie basenów, siłowni, kin, teatrów, czy solariów. W sklepach z kolei zniesione będą limity osób. Od 30 maja będzie można także organizować wesela - tu także obowiązuje limit 150 osób.

Jak tłumaczył podczas konferencji prasowej 27 maja premier Mateusz Morawiecki, poluzowanie obostrzeń jest możliwe z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Zachorowań na koronawirusa na tle innych krajów jest u nas stosunkowo niewiele, a w szpitalach nie brakuje wolnych łóżek.

Posłuchaj o sprawdzonych sposobach na świeży oddech. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

QUIZ. Lektury szkolne. Czytaliście? Streszczenia to może być za mało

Pytanie 1 z 10
Jak wabił się pies, który jeździł koleją (z książki "O psie, który jeździł koleją")?
Para staruszków wykiwała oszustów!