Wspaniała nowina! W Zagrodzie Żubrów w Mucznem urodziło się żubrzątko [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-05-21 10:56 Sylwia Indycka-Rosół

Widok małego cielaczka rozczula do łez. Byczek przyszedł na świat 20 maja. Jest zdrowy i pełen wigoru. Więcej znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Narodziny żubra w Mucznem

Oto i on - pierwszy żubrzyk w tym roku w zagrodzie w Mucznem. Maluch przyszedł na świat w dniu otwarcia zagrody po zakazie związanym z epidemią, czyli 2o maja.

- Tym razem "chłopczyka” urodziła Muczna, żubrzyca przywieziona z Francji, ojcem zaś został, po raz kolejny, byk Xarius - obwieszcza Kaja Hrabal z Nadleśnictwa Stuposiany. – Wkrótce spodziewamy się kolejnych narodzin, zaś na imiona dla noworodków ogłosimy konkurs.

To już 21 żubrzątko, które przyszło na świat w tym miejscu, by po kilku latach zyskać wolność.

Zagroda w Mucznem

Obecnie w zagrodzie żyje 10 żubrów. W ciągu minionych sześciu lat do stad wolnościowych w nadleśnictwach Komańcza i Lutowiska trafiło stąd pięć osobników, zaś osiem pojechało aż do Rumunii. Trzy lata temu kolejne osiem żubrów wzięło udział w odtworzeniu stada Górny San II, a w roku ubiegłym dołączyła do niego krowa Putrycja.

Zagroda w Mucznem atrakcją dla turystów

Dodajmy, że zagroda cieszy się dużym wzięciem u turystów. Od momentu otwarcia w roku 2012 odwiedziło ją już ponad 900 tysięcy osób. Leśnicy oczekują, że w tym roku zawita tu milionowy odwiedzających.

Posłuchaj i sprawdź, sześć skutecznych ćwiczeń, wspomagających wzrok. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Kwitnie Edukacyjny Sad Owocowy w Rzeszowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.