Wakacje za granicą 2020: Gdzie będą otwarte granice? Gdzie można latać? [TOP 10 KIERUNKÓW]

i

Autor: Pixabay

Wakacje za granicą 2020: Gdzie będą otwarte granice? Gdzie można latać? [TOP 10 KIERUNKÓW]

2020-06-05 7:43

Ryanair odmraża swoje połączenia lotnicze, a państwa zaczynają otwierać swoje granice. Gdzie będzie można wybrać się na zagraniczne wakacje 2020? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Kiedy Unia Europejska otworzy granice?

Prawdopodobnie wewnętrzne granice Unii Europejskiej będą otwarte 15 czerwca. Każde państwo jednak wprowadza swoje zasady dla ewentualnych odwiedzających. Do jednych będzie można wjechać tylko w celach służbowych, do innych także tych turystycznych. Czy po powrocie do Polski trzeba będzie przejść 14-dniową kwarantannę? Na to nie ma jeszcze jasnej odpowiedzi. Wiadomo już jednak, gdzie będzie można latać na zagraniczne wakacje 2020.

Z czego słyną polskie miasta i miejscowości?

Pytanie 1 z 19
Polska stolica szkła to:

Gdzie będzie można latać na wakacje 2020?

  • Wakacje 2020 w Grecji

Grecja będzie stała otworem dla turystów. Po przyjeździe nie trzeba będzie odbywać 14-dniowej kwarantanny. Wyjątek stanowią tu jednak mieszkańcy Śląska. Lepiej zatem nie planować lotu z tamtejszego lotniska.

  • Wakacje 2020 w Chorwacji

Chorwacja to popularny kierunek wakacyjny Polaków. Wszystko wskazuje na to, że w 2020 roku się to nie zmieni. Granice będą otwarte, a wjazd możliwy praktycznie bez uzasadnienia. Trzeba będzie tylko podać na granicy swoje dane kontaktowe.

  • Wakacje 2020 w Hiszpanii

Hiszpania chce otworzyć granice 1 lipca. Wiele plaż już jest otwartych. Trzeba jedynie zachować 4-metrowy odstęp między parasolami.

  • Wakacje 2020 w Portugalii

Portugalskie plaże otwierają się 6 czerwca. Tu także odpoczniemy bez problemu i bez 14-dniowej kwarantanny. Na granicy możemy być jedynie poddani badaniu lekarskiemu.

  • Wakacje 2020 na Cyprze

Cypr otworzy swoje granice dla Polaków 20 czerwca i mocno zachęca do przylotu. Tamtejsze władze obiecują nawet, że w przypadku zarażenia koronawirusem pokryją nasze koszty leczenia czy zakwaterowania.

  • Wakacje 2020 w Bułgarii

Bułgaria już otworzyła swoje granice. Co ważne, Polacy nie muszą przechodzić obowiązkowej kwarantanny. Bułgaria wyznaczyła ją jednak na przykład dla Szwedów, Hiszpanów, czy Włochów.

  • Wakacje 2020 we Włoszech

Mimo sporej liczby zachorowań na koronawirusa w szczycie epidemii, Włochy teraz także otworzyły swoje granice. W czasie zwiedzania trzeba będzie tu nosić maseczkę i zachować dystans od innych osób, ale nie powinno to przeszkodzić w udanym wypoczynku.

  • Wakacje 2020 w Czechach

Czchy otwierają granice 15 czerwca. Już podały listę państw, których obywatele nie będą musieli przechodzić kwarantanny, a wśród nich jest Polska.

  • Wakacje 2020 w Szwecji

Kto lubi chłodniejsze klimaty, ten może udać się do Szwecji. Szwecja nie zamykała swoich granic i nie planuje tego robić. Nie spotkamy tu też ograniczeń, nie musimy nosić maseczek.

  • Wakacje 2020 w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to także popularny kierunek dla Polaków - nie tylko podróżujących w celach zarobkowych. Tu także już otwarto granice, a bezpośrednie loty są możliwe na przykład z lotniska w Jasionce pod Rzeszowem. Pisaliśmy o tym w artykule poniżej:

Ryanair: Zasady bezpieczeństwa

Dodajmy, że w samolotach będzie obowiązywało noszenie maseczek. Jedzenie i napoje zaś będą paczkowane. Ryanair zaleca ograniczenie bagażu podręcznego i opuszczanie terenu lotniska po przylocie możliwie najszybciej. Na teren lotniska zaś powinno się wchodzić samemu - bez znajomych. Przewoźnik opublikował stosowny materiał wideo:

Posłuchaj, jak zrobić dietetyczne śniadanie. Poznaj naszych 5 przepisów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
W sobotę w Rzeszowie otwierają baseny. Wszystko jest już gotowe