policja

i

Autor: JS TARNOBRZEG. Przyjechał na zabieg do szpitala, ale do niego nie dotarł. Pijany leżał na chodniku

TARNOBRZEG. Przyjechał na zabieg do szpitala, ale do niego nie dotarł. Pijany leżał na chodniku

2021-12-22 15:58

Leżał w śniegu na chodniku, miał sine ręce, usta i przemoczone ubranie. Groziło mu wychłodzenie. Na pomoc 26-latkowi ruszyli tarnobrzescy mundurowi. Mężczyzna leżał na chodniku w rejonie tarnobrzeskiego dworca. Szybko okazało się, że 26-latek przyjechał do tarnobrzeskiego szpitala na zabieg. Nie dotarł jednak do niego, bo po drodze spotkał kolegę, z którym pił alkohol. Policjanci apelują – widzisz osobę, która leży na chodniku. Reaguj!

- Około godz. 18.30, do policjantów dotarła informacja, że w rejonie tarnobrzeskiego dworca PKS na chodniku leży mężczyzna, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy - informują podkarpaccy policjanci. Mundurowi odnaleźli młodego mężczyznę. Ten miał problemy z utrzymaniem równowagi, miał sine ręce, usta oraz mokre ubranie. Było to szczególnie niebezpieczne, ponieważ na zewnątrz panowała niska temperatura.

- Okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego przyjechał do Tarnobrzega na zabieg medyczny, ale nie dotarł do szpitala, ponieważ spotkał znajomego, z którym pił alkohol. Mężczyzna był mocno wychłodzony. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy i ogrzali w radiowozie - dodają mundurowi z Tarnobrzega.

Ostatecznie mężczyzna i tak trafił do szpitala. Ale nie na zabieg, tylko przez objawy wychłodzenia.

CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w kursach MPK w okresie świątecznym! Sprawdź rozkład jazdy

Nie przechodź obojętnie obok drugiego!

- Widząc siedzącego, śpiącego, czy też leżącego na mrozie człowieka, poinformujmy o tym służby ratownicze dzwoniąc pod nr alarmowy 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie - apelują policjanci.

W Rzeszowie zrobiło się zimowo