Kolbuszowa: Wsiadł za kółko na podwójnym gazie. Zatrzymali go inni kierowcy

i

Autor: pixabay.com

Kolbuszowa: Wsiadł za kółko na podwójnym gazie. Jechał całą szerokością drogi

2021-12-22 14:05

Do zatrzymania doszło wczoraj wieczorem w Świerczowie koło Kolbuszowej. 20-letni kierowca zauważył, że z naprzeciwka, slalomem po całej szerokości drogi jedzie samochód. Młody mężczyzna musiał zjechać na pobocze, niedługo potem jadący zygzakiem kierowca zrobił to samo. W tym samym momencie do jego auta podbiegły trzy osoby, które zabrały wysiadającemu kierowcy kluczyki.

20-latek z powiatu kolbuszowskiego zauważył, że z naprzeciwka po całej szerokości jezdni ze sporą prędkością nadjeżdża osobówka.

- Aby uniknąć zderzenia z renaultem, 20-latek musiał zjechać na pobocze. Zdarzenie to widział także 22-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa, który jechał za renaultem oraz stojąca na poboczu kobieta. Kiedy mężczyzna zatrzymał się, świadkowie podeszli do niego i wyczuli od niego alkohol. Aby uniemożliwić mu dalszą jazdę zabrali mu kluczyki od samochodu – informują policjanci z Kolbuszowej

Mimo tego pijany kierowca wysiadł z samochodu i poszedł na nogach do swojego domu.

CZYTAJ TAKŻE: Krajowice: Zderzenie dwóch ciężarówek. Jedna z nich przewozi ładunki wybuchowe!

To nie pierwsza taka sytuacja

Kiedy pod dom wskazany przez świadków przyjechali policjanci, funkcjonariusze szybko znaleźli uciekiniera. Mundurowi przywieźli mieszkańca gminy Kolbuszowa na komendę, gdzie przebadali go alkomatem – ten pokazał ponad półtora promila alkoholu we krwi. - Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się również, że mężczyzna ma już zatrzymane prawo jazdy  – dodają policjanci z Kolbuszowej. Okazało się, że jeszcze we wrześniu tego roku policjanci zatrzymali mu prawko za kierowanie samochodem na podwójnym gazie.

W Rzeszowie zrobiło się zimowo