Studia w Rzeszowie

i

Autor: mat. prasowy

Studia w Rzeszowie? Daj się przekonać Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania!

2020-08-26 9:54

Uczelnia od lat zajmuje wysokie miejsce w międzynarodowym rankingu U – MULTIRANK oraz nie opuszcza pierwszej dziesiątki polskich uczelni niepublicznych, najchętniej wybieranych przez kandydatów, wyłanianych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymała również certyfikat „Uczelnia Liderów” oraz wyróżnienie „Akademicki Oscar 2020”.

Studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania przyciągają do Rzeszowa studentów nie tylko z Polski, ale i z najodleglejszych krajów świata.  Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021 ruszyła pełną parą 20 kwietnia i potrwa jeszcze do 16 września 2020 roku.

Kandydaci mogą logować się do systemu rekrutacji online, umożliwiającego wypełnienie i wydruk formularza rekrutacyjnego oraz przesłanie niezbędnych dokumentów. Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, istnieje również opcja osobistego złożenia dokumentów w Dziale Rekrutacji. Czas pozostały do końca naboru warto wykorzystać na zapoznanie się z ofertą dydaktyczną uczelni.

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną, zgodnie z decyzją władz WSIiZ, od października zajęcia wracają w formie hybrydowej. Oznacza to, że wszystkie ćwiczenia i laboratoria będą się odbywały w sposób tradycyjny – stacjonarnie, przy zachowaniu odgórnych obostrzeń, a wykłady i konwersatoria zdalnie, z wykorzystaniem jednej z najbardziej rozbudowanych platform edukacyjnych na świecie – Blackboard Learn 9.1 oraz narzędzia Blackboard Collaborate Ultra. Nowoczesny e – learning daje możliwość przeprowadzania wideokonferencji, przesyłania plików, udostępniania pulpitu oraz uczestniczenia w zajęciach z czasie rzeczywistym, bez wychodzenia z domu.

Atrakcyjne studia

WSIiZ niezmiennie stawia na: międzynarodowość, praktyczny wymiar kształcenia oraz indywidualne podejście do potrzeb studentów, które znajdują odzwierciedlenie w ofercie dydaktycznej. Tegoroczna rekrutacja obejmuje kilkanaście kierunków polsko i anglojęzycznych, dostępnych na studiach I i II stopnia.

Wśród kierunków, które co roku cieszą się największym zainteresowaniem kandydatów, wyróżnić można: Logistykę, Informatykę, Programowanie, Zarządzanie oraz Kosmetologię. Atrakcyjnym wyróżnikiem są także specjalności kierunkowe, dostosowane do potrzeb kandydatów i wymagań współczesnego rynku pracy, m.in.:

  • Programowanie,
  • Projektowanie gier komputerowych,
  • Dietetykę w chorobach nowotworowych,
  • Marketing i techniki sprzedaży,

Nowością na studiach I stopnia jest Pielęgniarstwo, dostępne w języku polskim lub angielskim i prowadzone stacjonarnie w trybie weekendowo – popołudniowym. Kierunek uzyskał niezbędną akredytację Ministerstwa Zdrowia. W ofercie studiów II stopnia wyróżnia się Dziennikarstwo, oferujące nowoczesne ścieżki kształcenia – Grafikę komputerową w mediach oraz Nowe media i public relations. Na polskich i zagranicznych studentów, decydujących się na studia anglojęzyczne czekają m.in.:

  • Advanced Network Technologies,
  • Nursing,
  • Visual Communication.

Wejdź do gry

WSIiZ oferuje również studia nastawione na współpracę z wpływową i stale rozwijającą się branżą gamingową. Globalny rynek gier wart jest ok. 159,3 mld dolarów. Szacuje się również, że liczba graczy przekracza 2,7 mld osób.  W Polsce działa obecnie ponad 500 Dev Teamów, czyli studiów zajmujących się projektowaniem i tworzeniem gier cyfrowych.

Kandydaci mogą kształcić się na polskojęzycznych kierunkach: Projektowanie gier komputerowych oraz Inżynieria gier komputerowych oraz anglojęzycznych: Game Design i Game Development.  Program studiów opiera się na pracy z nowoczesnym oprogramowaniem oraz stawia na rozwój kompetencji i współpracę z osobami odpowiedzialnymi za powstanie gry.

Branża lotnicza

Studia Aviation Management to prawdziwy as w rękawie WSIiZ – uczelnia jako jedyna oferuje kształcenie na tym kierunku w języku angielskim oraz już od 10 lat aktywnie przyczynia się do rozwoju branży lotniczej. Nowoczesne lotnictwo nie wiąże się jedynie z pracą pilota lub stewardessy, oferując kilkadziesiąt różnych zawodów związanych z rozwojem kompetencji miękkich. Absolwenci zyskują możliwość pracy ze światowymi ekspertami oraz aplikowania do firm na globalnym rynku pracy, a także samodzielnego decydowania o tym, gdzie podejmą pracę.

Rzeszów, jako Stolica Innowacji, jest zarazem sercem Doliny Lotniczej, w której działa największy Klaster Lotniczy w regionie. To właśnie on odpowiada za aż 90% polskiej produkcji w przemyśle lotniczym. Samo lotnictwo to ogromny motor napędowy światowej gospodarki, a popyt na wykwalifikowanych pracowników nieustannie wzrasta.

Dofinansowanie

Dzięki corocznie przyznawanym wielomilionowym dotacjom i subwencjom, m.in. z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Województwa Podkarpackiego, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania nieustannie rozwija potencjał badawczy i naukowy, który pozwala jej plasować się w czołówce polskich uczelni niepublicznych o klasie międzynarodowej.

Pieniądze przeznaczane są na wsparcie kierunków, badania statutowe zespołów badawczych, profesjonalne przygotowanie językowe, publikacje w wiodących polskich i międzynarodowych czasopismach, a także wizyty badawcze i czynny udział w światowej klasy konferencjach naukowych, organizowanych w: USA, Brazylii, Rosji, Estonii czy Niemczech.

Stypendia

Bezsprzecznym atutem jest Własny Fundusz Stypendialny WSIiZ,  który oferuje najlepszym studentom możliwość 50% lub 100% czesnego oraz zdobycie środków na utrzymanie – już od pierwszego semestru studiów. Tylko w roku akademickim 2019/2020 ze świadczeń studenckich skorzystało aż 1100 osób. Oferta stypendialna przewiduje:

  • Bezpłatne studia dla najlepszych,
  • Stypendium ministra za znaczące osiągnięcia,
  • Stypendium za wyniki w nauce,
  • Stypendium Rektora,
  • Stypendium socjalne,
  • Stypendia socjalne dla osób niepełnosprawnych,
  • Program stypendialny School of Leaders,
  • School of Leaders.

Inwestycja w poszerzanie horyzontów społeczności akademickiej, pozwala Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania nieustannie się rozwijać. Jednym z takich przedsięwzięć jest program School of Leaders, realizowany we współpracy z Santander Universidades – jednym z kluczowych projektów zaangażowania społecznego Santander Group Polska oraz Grupy Santander.

SoL zrzesza najzdolniejszych studentów, dając im przestrzeń do rozwoju naukowego i kształtowania postaw godnych prawdziwych liderów.  Wspiera rozwój zainteresowań, kompetencji i umiejętności, umożliwiając indywidualną pracę z tutorem oraz udział w specjalistycznych, branżowych warsztatach. Dodatkowym atutem jest dostęp do konsultacji z Centrum Innowacji Przedsiębiorczości i wsparcie ze strony Biura Karier w zakresie planowania ścieżki kariery zawodowej. Z przynależnością do programu wiąże się również czynne uczestnictwo w projektach i badaniach, realizowanych przez różne jednostki na uczelni. To także szansa zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego, dzięki realizacji stażu w firmach partnerskich.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na https://wsiz.rzeszow.pl/

Studia w Rzeszowie

i

Autor: mat. prasowy

Artykuł sponsorowany