Sroga zima w Bieszczadach: Te zdjęcia i filmiki zaskakują! Gdzie jest wiosna?!

2020-03-25 8:16 Sylwia Indycka-Rosół
Sroga zima w Bieszczadach: Te zdjęcia zaskakują! Gdzie jest wiosna?!
Autor: Pixabay

Choć pierwszy dzień wiosny już za nami, w Bieszczadach warunki są bardzo zimowe. Leży gruba warstwa śniegu, a termometry nawet w dzień pokazują 10 stopni mrozu!

Mrozy i śnieg w Bieszczadach

Meteorolodzy IMGW nie mylili się prognozując, że w Bieszczadach przy gruncie temperatura może spadać nawet do -15 stopni Celsjusza:

"Prognozuje się lokalnie spadek temperatury minimalnej: od niedzieli do środy do -9°C, a przy gruncie do -15°C, w czwartek i piątek do -3°C, a przy gruncie do -7°C. Temperatura maksymalna od niedzieli do wtorku około 1°C, w środę około 3°C, w czwartek około 7°C" - czytamy w komunikacie.

W Biesach, choć to już wiosna, jest naprawdę zimowo. W Nadleśnictwie Baligród termoemtry "za widoku" wskazały 10 stopni mrozu.

W Cisnej z kolei można brodzić w grubej kołdrze ze śniegu.

Bieszczady: Wszystkie szlaki zamknięte

Niestety, spacery po szlakach są teraz zabronione. Na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego czytamy:

"W związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących gromadzenia się większej ilości osób w przestrzeni publicznej wprowadzamy z dniem 25 marca zakaz wejścia na szlaki. Chcemy uniknąć gromadzenia się turystów na parkingach, w deszczochronach czy na kopułach szczytowych gór.

Nie odbędą się tradycyjne Drogi Krzyżowe przed Świętami Wielkiej Nocy, w tym również organizowana przez BdPN „IV Bieszczadzka Droga Krzyżowa”.

Pozostańmy we własnych domach. Indywidualne spacery dla zachowania zdrowia są wskazane tam, gdzie jest to możliwe. Będziemy Państwa informować na bieżąco, na naszym FB o zmianach zachodzących w przyrodzie. Mamy nadzieję, że otwarcie nowego sezonu turystycznego na uporządkowanych po zimie szlakach nastąpi wkrótce po ustaniu zagrożenia epidemią".

Pozostaje zatem oglądanie zdjęć Bieszczad w sieci.

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Koronaporadnik cz.4 Czy papier toaletowy można mrozić?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.