Rzeszów: W weekend zaginęły cztery osoby. Pijana babcia zabrała dzieci do galerii

i

Autor: KMP Rzeszów

Rzeszów: W weekend zaginęły cztery osoby. Pijana babcia zabrała dzieci do galerii

2021-11-02 14:45

W piątek po południu, rzeszowscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu dwójki dzieci i ich babci w Tyczynie. Ze zgłoszenia wynikało, że dwaj chłopcy, w wieku 3 i 5 lat, przebywały pod opieką swojej babci. Około godz.10, chłopcy wspólnie z nią wyszli z domu i do chwili zgłoszenia nie powrócili. Nie można też było nawiązać kontaktu z babcią. Szczęśliwie odnalazł się także mężczyzna, który nie wrócił z kościoła do domu.

Po otrzymaniu zawiadomienia o zaginięciu dwójki dzieci wraz z babcią, policjanci niezwłocznie rozpoczęli ich poszukiwania. Rysopisy zaginionych oraz szczegóły dotyczące ich ubioru, dyżurny przekazał patrolom. Skierował dodatkowych policjantów w rejon, gdzie zaginieni byli widziani po raz ostatni. Funkcjonariusze sprawdzali lokalne sklepy, parki, skwery, cmentarze, ale także szpitale i placówki opiekuńcze. Informacja o zaginionych została przekazana również do dyspozytorów komunikacji publicznej.

Około godz. 15.30, policjanci otrzymali sygnał, że w jednej z rzeszowskich galerii, zauważono kobietę, która mogła być pod wpływem alkoholu, a pod jej opieką są dzieci. Funkcjonariusze potwierdzili, że są to zaginione osoby. Okazało się, że opiekująca się nimi kobieta była pijana. Badanie wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście dzieciom nic się nie stało.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Kot uratowany! Akcja ratunkowa trwała 9 dni! [AKTUALIZACJA]

Rzeszów: W weekend zaginęły cztery osoby. Mężczyzna nie wrócił z kościoła

O kolejnej zaginionej osobie, policjanci otrzymali zgłoszenie w niedzielę. 29-letni mieszkaniec Rzeszowa wyszedł do kościoła z rodziną, jednak z niego nie wrócił. Kiedy jego nieobecność się przedłużała, zaniepokojona rodzina poprosiła o pomoc policjantów. Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze sprawdzili rzeszowskie szpitale, noclegownie, izbę wytrzeźwień. Jednak mężczyzna nie trafił do żadnej z tych placówek. Informacje o nim przekazano do Straży Ochrony Kolei, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, korporacji taxi, przeszukano także rzeszowskie dworce. Funkcjonariusze sprawdzali zapisy monitoringu miejskiego oraz miejsca, gdzie logował się jego telefon.

Mężczyzna został odnaleziony w poniedziałek. W południe, policjanci zostali poinformowani, że z zaginionym nawiązał kontakt jego brat. 29-latek miał przebywać na Placu Wolności. Na miejscu funkcjonariusze zastali obydwóch mężczyzn, potwierdzili tożsamość zaginionego i wezwali karetkę pogotowia. Mężczyzną zaopiekowała się nim rodzina.  

Sezon na parasolki na rzeszowskim Rynku właśnie się kończy