Marcel Kotwica na dłużej w Stali Rzeszów. Jeden z filarów biało-niebieskich z nową umową

i

Autor: fot. Stal Rzeszów

Marcel Kotwica na dłużej w Stali Rzeszów. Jeden z filarów biało-niebieskich z nową umową

2022-06-22 14:59

Zakotwiczy w Rzeszowie na dłużej. Marcel Kotwica, jeden z filarów pierwszoligowej już Stali Rzeszów podpisał nowy, dwuletni kontrakt z biało-niebieskimi. 31-letni pomocnik to jeden z ważniejszych zawodników w kadrze trenera Daniela Myśliwca, który ma zapewnić sporą jakość w środkowej strefie boiska.

31-letni zawodnik związał się z biało-niebieskimi nowym, dwuletnim kontraktem. Kotwica trafił na Hetmańską 69 z Puszczy Niepołomice przed rundą wiosenną sezonu 2019/2020. W biało-niebieskich barwach wystąpił do tej pory w 47 meczach, w których zdobył 4 bramki. Teraz Marcel podpisał umowę obowiązującą do 2024 roku.

– Bardzo się cieszę, że dalej będę reprezentował barwy Stali Rzeszów. Jest to dla mnie bardzo wyjątkowe miejsce ze względu na ludzi, których tutaj poznałem. Dzięki nim lepiej poznałem siebie, co miało duży wpływ na mój rozwój jako piłkarz i jako człowiek. Bardzo dobrze czuję się w Rzeszowie i w Stali – to tutaj urodziła się moja córka, mam blisko do mojego rodzinnego Kraśnika, co też jest ważne – że można odwiedzić najbliższych. Dlatego bardzo się cieszę, że nadal będę mógł grać w Stali Rzeszów – powiedział Marcel Kotwica po przedłużeniu umowy.

Rzeszowska Masa Krytyczna w czerwcu przejedzie przez miasto aż dwa razy!

Stal szykuje się do startu ligi

Stal jeszcze pod koniec ubiegłego, jeszcze drugoligowego sezonu nie zapowiadała wielkich zmian w związku z awansem na zaplecze Ekstraklasy. Już wcześniej było wiadomo, że piłkarską karierę skończy Sławomir Szeliga, który niedawno został ogłoszony nowym trenerem rezerw biało-niebieskich. Z klubem pożegnali się Bartłomiej Snopczyński, Krystian Stępniowski i Rafał Maciejewski. Z wypożyczeń wrócili m.in. Wiktor Kłos i Dawid Olejarka.

Aktualnie biało-niebiescy ostro ćwiczą przed startem nowego sezonu Fortuna I ligi. Pierwszy mecz piłkarze trenera Daniela Myśliwca zagrają już 16/17 lipca. Przeciwnikiem będzie Chrobry Głogów. To wymagający zespół, który w zeszłym sezonie do końca bił się w barażach o awans do Ekstraklasy.