Tarnobrzeg: Z 5 promilami jeździł hulajnogą po osiedlu. Mieszkańców obudził huk i krzyki mężczyzny

i

Autor: KMP Tarnobrzeg

Mieszkańców Tarnobrzega obudził huk i krzyki! To był pijany mężczyzna na hulajnodze

2022-06-22 13:01

Blisko 5 promili alkoholu w organizmie, miał mężczyzna, który ukradł hulajnogę elektryczną i jeździł nią po osiedlu. Pijany złodziej nie cieszył się długo swoim łupem. Hałaśliwego kierowcę jednośladu usłyszeli mieszkańcy i wezwali na miejsce policjantów, którzy zatrzymali 34-latka. Ten wcześniej był już notowany.

W ubiegłą niedzielę, o godz. 3, policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańców, że obudził ich głośny huk i krzyki mężczyzny. Z przekazanych relacji wynikało, że pijany mężczyzna spadł z hulajnogi elektrycznej i leży na chodniku przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu.

- Po otrzymaniu zgłoszenia, mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce. Na jednym z osiedlowych chodników, zauważyli mężczyznę z hulajnogą. Kierowca jednośladu, nie mógł ustać na nogach i czuć było od niego alkohol. Mężczyzna był ranny, a leżąca obok hulajnoga elektryczna, była uszkodzona – relacjonuje tarnobrzeska policja.

Łąki kwietne w Rzeszowie

Mężczyzna miał prawie 5 promili alkoholu w organizmie!

Stróże prawa ustalili tożsamość mężczyzny. Był nim notowany wcześniej, 34-latek bez stałego miejsca zamieszkania. - Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny 4,46 promila alkoholu w jego organizmie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało 34-latka do szpitala – czytamy na stronie policji.

Następnego dnia do jednostki policji przyszedł, mężczyzna, który zgłosił kradzież hulajnogi elektrycznej o wartości 2 300 zł. Mężczyzna, twierdził, że sprzęt skradziono mu na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Funkcjonariusze szybko powiązali, kto może być sprawcą kradzieży jednośladu.

- 34-letni mężczyzna został przesłuchany, policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży mienia, do którego się przyznał. Skradziona hulajnoga została zwrócona właścicielowi. Podejrzanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd – informuje policja.