Historyczna ulica w Stalowej Woli do remontu. Miasto szuka wykonawcy

i

Autor: fot. urząd miasta Stalowa Wola

inwestycje drogowe Podkarpacie

Historyczna ulica w Stalowej Woli do remontu. Miasto szuka wykonawcy

2023-08-29 12:04

Miasto rozpoczęło oficjalne poszukiwania firmy, która zajmie się przebudową ponad pół kilometrowego fragmentu ul. Wolności. W trakcie prac wymieniona zostanie cała konstrukcja drogi, wylany zostanie nowy asfalt, zbudowane zostaną nowe chodniki, a co ciekawe – będą one miały wzór z czasów budowy miasta.

Remont ul. Wolności w Stalowej Woli

Władze miasta chcą wyremontować ponad półkilometrowy fragment ul. Wolności. W trakcie przebudowy wymieniona ma zostać konstrukcja drogi, a także dotychczasowy asfalt. Wzdłuż ulicy wybudowane mają zostać nowe chodniki. Miasto chce, by były one w stylizowanej kostce klinkierowej, tak aby nawiązywała do czasów budowy Stalowej Woli. W podobnym stylu mają być utrzymane miejskie latarnie.

– Całkowicie zachowana zostanie zieleń obecna na ulicy Wolności. Liczba miejsc parkingowych ani układ parkowania na tym obszarze nie zmienią się z uwagi na zachowanie tożsamości tego miejsca – dodają miejscy urzędnicy.

Historyczne miejsce - ul. Wolności.

Termin składania ofert na przebudowę ul. Wolności upływa 11 września o godz. 12:00. – To właśnie od tej historycznej ulicy rozpoczęła się budowa miasta Stalowej Woli. Ta ulica od lat pod względem nawierzchni i otoczenia upominała się o remont. Wsłuchując się w głosy mieszkańców i samorządowców dopominających się odrestaurowania tej ulicy, po złożonym wniosku otrzymaliśmy dofinansowanie na to zadanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2 800 000 zł, dzięki któremu możemy rozpocząć rzeczową realizację tej bardzo istotnej inwestycji – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

W Racławówce otwarto łącznik z drogą ekspresowa S-19

Al. Waszyngtona będzie zwężona? Kiedy remont pofalowanego torowiska