Kontrole policji

i

Autor: KMP w Rzeszowie

Raport policji

Masowe kontrole taksówkarzy "na aplikację" w Rzeszowie

2023-08-29 10:34

W ostatnim czasie policjanci wraz z Inspekcją Transportu Drogowego, Strażą Graniczną oraz Krajową Administracją Skarbową, podjęli wspólne działania mające na celu kontrolę kierowców, którzy przewożą pasażerów "na aplikację".

Kontrole pojazdów i kierowców „na aplikacje” 

W Rzeszowie przewozy na tzw. aplikacje są dość popularne. Korzysta z nich wiele osób, więc policjanci starają się, aby usługi te były jak najbardziej bezpieczne. Tak więc w centrum ostatnich działań mundurowych znalazły się kontrole pojazdów oraz kierowców, którzy oferują płatne usługi transportowe za pośrednictwem aplikacji. W Rzeszowie, ulicami miasta, w godzinach popołudniowych oraz nocnych, policjanci z wydziału ruchu drogowego sprawdzali między innymi, czy kierowcy posiadają odpowiednie zezwolenia oraz czy ich działalność jest zgodna z przepisami.

W trakcie akcji przeprowadzono szczegółowe kontrole 40 pojazdów. Jak się okazało 7 kierowców naruszyło przepisy. Czterech z nich ukarano mandatami, głównie za nieposiadanie wymaganego wyposażenia pojazdu. Pozostałych trzech przewoźników jedynie pouczono. Funkcjonariusze zatrzymali również trzy dowody rejestracyjne. Należy podkreślić, że wszyscy sprawdzani kierowcy byli trzeźwi, a także mieli uprawnienia do wykonywania usług przewozowych.

ZOBACZ:  Kierowco, wiesz jak zachować się podczas burzy? Oto 10 rad 

Policyjny nalot na taksówkarzy i przewoźników "na aplikację"