MPK-i w okresie świątecznym będą jeździć inaczej. Przed wyjściem z domu, sprawdźcie rozkład jazdy

i

Autor: Materiały prasowe/ UM Rzeszów

Zmiany w kursach MPK w okresie świątecznym! Sprawdź rozkład jazdy

2021-12-23 15:15

Zmiany w kursach rzeszowskich autobusów MPK dotyczą nie tylko okresu świąt Bożego Narodzenia, ale także Sylwestra, Nowego Roku i Trzech Króli. Przypomnijmy, część linii już kursuje w ograniczonym zakresie, ze względu na wprowadzoną przez ministerstwo naukę zdalną. Ta potrwać ma do 9 stycznia.

Ograniczenia w kursach, ze względu na rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki, obowiązują od początku bieżącego tygodnia aż do 9 stycznia i dotyczą linii nr: 0A, 0B, 13, 17, 18, 19, 34, 60 i 61. Tym samym, miejska komunikacja jeździ aktualnie według rozkładu jazdy, który obowiązuje w dni robocze, ale wolne od nauki szkolnej. Jakie zmiany w okresie świątecznym?

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny urząd zamyka się w Wigilię. Gdzie nie załatwicie swoich spraw 24 grudnia?

Zmiany w kursach rzeszowskich autobusów MPK

Według takiego rozkładu kursować będą też autobusy w następnym tygodniu, czyli od 27 do 31 grudnia oraz od 3 do 5 i 7 stycznia. Według świątecznego rozkładu jazdy zaś MPK-i jeździć będą w pierwszy i drugi dzień Świąt, a także w noworoczny weekend i Trzech Króli.

Wyjątkiem od reguły, czyli rozkładu jazdy jak dni robocze wolne od nauki, będzie najbliższy piątek, czyli Wigilia- wtedy kursów będzie mniej. Szczegółowy rozkład jazdy znaleźć można na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, pod adresem www.ztm.rzeszow.pl.

Niezbędnik Wigilijny cz.10

QUIZ. Skąd pochodzi ten wybitny Polak? Odpowiedź na ostatnie pytanie nie da ci zasnąć

Pytanie 1 z 10
Gdzie urodził się Robert Lewandowski?