Narzekasz na piszczące wycieraczki w samochodzie? Ten prosty trik powinien pomóc

i

Autor: Fot. Pixabay.com

Porady

Wycieraczki samochodowe piszczą w trakcie używania? Wypróbuj ten trik, jest niezawodny!

2024-04-26 15:29

Wycieraczki to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego samochodu. Ich dobry stan jest istotny szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki na drogach bywają bardzo trudne. Jak poradzić sobie z piszczącymi wycieraczkami? Jest pewien sposób.

Spis treści

  1. Jak zadbać o prawidłowe działanie wycieraczek w samochodzie?
  2. Co może oznaczać piszczenie wycieraczek?

Jak zadbać o prawidłowe działanie wycieraczek w samochodzie?

Opady deszczu i śniegu z pewnością nie ułatwiają życia kierowcom. Jesień i zima to wyjątkowo trudny okres dla wszystkich zmotoryzowanych. W tym czasie wyjątkowo ważny jest stan techniczny naszych samochodów. Niestety niektóre elementy potrafią uszkodzić się w najmniej oczekiwanym momencie. Jedną z najważniejszych rzeczy w samochodzie, szczególnie w zimie, są wycieraczki. Mają one ogromny wpływ na komfortową, a przede wszystkim bezpieczną jazdę.

W czasie intensywnej pracy wycieraczek czasami możemy usłyszeć dziwne dźwięki. Dzieje się tak w sytuacji, gdy nasze pióra są już nieco zużyte, albo po prostu opady są tak niekorzystne, że pojawiają się spore problemy z usunięciem ich z szyb. Często może to sprawiać niemały problem, gdyż widoczność staje się bardzo ograniczona i nawet mocne wytężenie wzroku nie pomaga w dobrym widzeniu.

Co może oznaczać piszczenie wycieraczek?

Piszczenie i niedokładna praca wycieraczek nie zawsze musi oznaczać konieczność zakupu nowych. Czasami wystarczy po prostu przetrzeć je na przykład chusteczką higieniczną. Zapewne nie zajmie wam to zbyt dużo czasu, a może zdecydowanie poprawić komfort podróżowania. Dlaczego samo przetarcie powinno wystarczyć? Czasami po prostu winny jest brud, który zgromadził się pod piórami. To na przykład kawałki liści, gałęzi czy zmrożony śnieg. Wszystko to z pewnością spowoduje, że wycieraczki nie będą pracowały prawidłowo. Jeżeli nie pracują swoją całą powierzchnią, na szybie będą zostawały smugi, co może jeszcze pogorszyć naszą widoczność.

Część kierowców zapewne spotkała się z sytuacją, gdy po założeniu całkowicie nowych wycieraczek, nie pracują one idealnie, a także wydają niepożądane dźwięki. Nie musi oznaczać to ich wady. W takim przypadku kluczowe jest właściwe ustawienie wycieraczek. Guma musi przesuwać się po szybie pod właściwym kątem i powinna mieć wystarczającą ilość miejsca, tak aby swobodnie usuwać zabrudzenia. Ustawieniem wycieraczek możemy zająć się sami, ale jeżeli sobie nie poradzimy, pomóc powinien nam każdy mechanik.

ZOBACZ: Te auta złodzieje kradną najczęściej