UOKiK sprawdził jakość paliw. Tankujesz na tych stacjach? Lepiej uważaj [MAPA]

i

Autor: Fot. Pixabay.com/UOKiK

Warto wiedzieć!

UOKiK przyjrzał się jakości paliw na Podkarpaciu. Chodzi o konkretnie o te stacje [MAPA]

2024-04-12 15:21

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził jakość paliw w całej Polsce. Jak wypadły stacje benzynowe na Podkarpaciu? Czy na liście miejsc, w których odnotowano gorszą jakość paliw są stacje z terenu województwa podkarpackiego? Zobacz, jakich stacji unikać.

UOKiK skontrolował stacje paliw

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów każdego roku przeprowadza kontrole jakości paliw na stacjach w całej Polsce. Co roku urząd udostępnia wyniki kontroli za pomocą mapy. Z niej możemy dowiedzieć się, czy miejsca, w których najczęściej tankujemy swoje samochody przeszły kontrolę pozytywnie czy negatywnie. Dowiemy się również, jakie konkretne paliwo (benzyna, ON, biopaliwa i LPG) ma zaniżoną jakość. Ostatnie kontrole odbyły się pod koniec grudnia 2023 roku, a dane zostały przekazane pod koniec stycznia 2024 roku. Jak wypadły stacje z Podkarpacia? Czy wykryto jakieś nieprawidłowości na terenie województwa podkarpackiego?

Wyniki kontroli jakości paliw na Podkarpaciu

Na mapie udostępnionej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów można zauważyć, że wszystkie stacje paliw na terenie województwa podkarpackiego są oznaczone kolorem zielonym. Oznacza to, że kierowcy tankujący swoje auto na Podkarpaciu nie muszą martwić się jakością paliwa. Wszystkie stacje z Podkarpacia przeszły kontrole pozytywnie.

Warto jednak wiedzieć, jakie stacje poradziły sobie gorzej. Dlatego udostępniamy mapę przygotowaną przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

ZOBACZ: W tych powiatach na Podkarpaciu jest najwyższe bezrobocie

Protest rolników na Podkarpaciu
Listen on Spreaker.