Wybory w Rzeszowie. Wysoka frekwencja w drugiej turze. Nowe dane PKW

i

Autor: Fot. M.W.

Wybory 2024

Wybory w Rzeszowie. Wysoka frekwencja w drugiej turze. Nowe dane PKW

2024-04-21 19:05

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała nowe dane o frekwencji wyborczej na godzinę 17.00. W całej Polsce wyniosła ona 33,17 proc. To niższy wynik niż w pierwszej turze o tej samej godzinie. Rzeszowianie ruszyli do lokali wyborczych, co pokazują dane PKW. Rzeszów ma jedną z największych frekwencji w kraju.

Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych 2024

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała, że na godzinę 17.00 frekwencja wyborcza w Polsce podczas głosowania w drugiej turze wyborów samorządowych wyniosła 33,17 procent. To o kilka punktów procentowych mniej niż w pierwszej turze wyborów o tej samej godzinie. To także niższy wynik niż w czasie drugiej tury w 2018 roku.

Frekwencja wyborcza na Podkarpaciu

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała także dane dotyczące frekwencji wyborczej w poszczególnych regionach Polski. Na Podkarpaciu na godzinę 17.00 frekwencja wyniosła 35,08 procent.

Jedną z najwyższych w Polsce frekwencji odnotowano w Rzeszowie, gdzie wynik osiągnął poziom 33,74 procent i jest to trzeci wynik pod kątem największych miasta w całym kraju.

ZOBACZ: Mieszkańcy Rzeszowa wybierają prezydenta

Ile incydentów złamania ciszy wyborczej?

Przekazano także, że od godziny 10.00 w całym kraju przybyło 25 incydentów dotyczących złamania ciszy wyborczej w całej Polsce. Wszystkie z nich zakwalifikowano jako wykroczenia. Nie odnotowano przestępstw. Łącznie od początku ciszy wyborczej odnotowano ponad 100 przestępstw i wykroczeń.