Wybory samorządowe 2024

Mieszkańcy Rzeszowa wybierają prezydenta. Trwa druga tura

2024-04-21 17:08

W Rzeszowie trwa druga tura wyborów na prezydenta miasta. Mierzą się w niej aktualnie urzędujący Konrad Fijołek i kandydat PIS Waldemar Szumny. Mieszkańcy Rzeszowa spełniają swój obowiązek i udają się do lokali wyborczych. PKW poinformowała o wysokiej frekwencji na Podkarpaciu.

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Tak głosują mieszkańcy 

W niedzielę, 21 kwietnia w Rzeszowie odbywa się druga tura wyborów samorządowych. Dwa tygodnie temu, w pierwszej turze żaden z kandydatów nie osiągnął wymaganej większości głosów, dlatego mieszkańcy muszą po raz drugi udać się do lokali wyborczych. W drugiej turze urzędujący prezydent Konrad Fijołek mierzy się z kandydatem PIS Waldemarem Szumnym. 

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Wysoka frekwencja na Podkarpaciu

O godz. 13.30 Państwowa Komisja Wyborcza zorganizowała konferencję prasową, na której przekazała dane na temat frekwencji wyborczej do godz. 12.00. Do tej godziny wydano łącznie 1 553 381 kart przy 12 017 617 uprawnionych do głosowania, a to oznacza, że zagłosowało 12,93 proc. uprawnionych do tego osób. Podczas pierwszej tury wyborów ten wynik wynosił 16,52 proc. Podkarpacie znalazło się na trzecim miejscu regionów z najwyższą frekwencją znalazły. Oprócz niego na podium znalazły się woj. podlaskie 15,83 proc. i woj. lubelskie 15,41 proc. Najniższa frekwencja była w województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim.

Głosowanie potrwa do godziny 21.00. Mieszkańcy Rzeszowa cały czas mają jeszcze czas, aby udać się do swojej komisji wyborczej i oddać głos.