Wrócą obowiązkowe maseczki? Wyniki tego sondażu mówią same za siebie

i

Autor: Fot. Pixabay.com

COVID-19

Wrócą obowiązkowe maseczki? Wyniki tego sondażu mówią same za siebie

2023-12-10 11:44

Coraz więcej zakażeń koronawirusem odnotowuje się w Polsce. Wróciła dyskusja na temat obowiązkowych maseczek. 54 proc. ankietowanych jest przeciwnych wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych, za jest 32,1 proc., a 13,9 proc. nie ma zdania w tej sprawie - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

Wrócą obowiązkowe maseczki?

W badaniu, którego wyniki opublikowano w niedzielę, zadano pytanie: czy w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, wykrywanych w testach w Polsce, Pani/Pana zdaniem powinien zostać przywrócony obowiązek zakładania masek w miejscach publicznych.

"Tak" odpowiedziało 32,1 proc. respondentów. Odpowiedzi "nie" udzieliło 54 proc. badanych. 13,9 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.

ZOBACZ: Tak było. Fryzjerzy kontra koronawirus. Te memy bawiły do łez

Kto jest najbardziej przeciwny maseczkom?

W omówieniu wyników sondażu na stronie rp.pl wskazano także, że prawie trzech na czterech respondentów w wieku od 25 do 34 lat (72 proc.) wypowiada się przeciwko przywróceniu obowiązku zakładania masek w miejscach publicznych. Takiego samego zdania jest niemal sześć osób na dziesięć (57 proc.) z dochodem między 3001 a 4000 zł netto oraz podobny odsetek (56 proc.) badanych posiadających wykształcenie wyższe.

Najczęściej przeciwko przywróceniu obowiązku zakładania masek w miejscach publicznych wypowiadają się respondenci z miast o wielkości od 20 do 99 tys. mieszkańców (60 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone 5 i 6 grudnia. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. 

Ostatni świadek opowiada o zbrodni w Albigowej