Nowa szczepionka przeciw COVID-19 w Rzeszowie. Tworzone są listy rezerwowe

i

Autor: Fot. Pexels.com

Wydarzenia

Nowa szczepionka przeciw COVID-19 w Rzeszowie. Tworzone są listy rezerwowe

2023-12-07 15:10

W Rzeszowie ruszyły szczepienia nową szczepionką przeciw COVID-19. Zainteresowanie preparatem, które uwzględnia wariant XBB tzw. Kraken jest ogromne. Na tyle, że w punktach tworzone są listy rezerwowe. W rozmowie z prezesem CM Medyk lek. med. Stanisławem Mazurem słyszymy, że kolejne szczepionki powinny być dostępne w Rzeszowie w przyszłym tygodniu.

Nowa szczepionka przeciw COVID-19 w Rzeszowie

W Rzeszowie ruszyło szczepienie nową szczepionką przeciw COVID-19. Preparat, który cieszy się dużym zainteresowaniem obejmuje wariant XBB, nazywany także „Krakenem”. Ministerstwo Zdrowia w pierwszej turze zamówiło Nuvaxovid XBB 1,5 w ilości 210 tys. sztuk. Docelowo ma być ich milion. Preparat dostępny jest dla osób, które ukończyły 12. rok życia i które ostatnią dawkę szczepienia przyjęły minimum sześć miesięcy wcześniej.

Nowa szczepionka przeciw COVID w Rzeszowie. Listy rezerwowe

Według Serwisu Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie jest osiem punktów, w których można przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. Wojewódzki Zespół Specjalisty w Rzeszowie przy ulicy Warzywnej jest jednym z takich miejsc. Jak się dowiedzieliśmy, placówka otrzymała jak na razie 40 szczepionek. Zainteresowanie przyjęciem nowego preparatu jest jednak na tyle duże, że stworzona została lista rezerwowa.

Na ten moment ministerstwo wstrzymało dostawę szczepionek. Czekamy na nowe – słyszymy w WZS w Rzeszowie.

Wysłane w pierwszej turze szczepionki szybko rozeszły się także w Centrum Medycznym Medyk.

Jest ogromne zainteresowanie ze strony pacjentów. Wszystko zostało już rozplanowane – mówi nam lek. med. Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk.

Dodaje, że pacjenci, którzy zgłoszą się do szczepienia zostaną wpisani na listę rezerwową, tak aby nie musieli dzwonić kilka razy i dopytywać, czy kolejne dawki nowej szczepionki dotarły już do punktu.

Nowe dostawy szczepionek w przyszłym tygodniu

W rozmowie z prezesem CM Medyk dowiedzieliśmy się, że kolejne dostawy szczepionek będą realizowane w przyszłym tygodniu.

Szczepionka będzie dostępna prawdopodobnie około wtorku lub środy – słyszymy w rozmowie.

ZOBACZ: Apteki całodobowe w Rzeszowie

Świąteczne Miasteczko z Jarmarkiem w Rzeszowie