Zadbaj o gotówkę! W weekend 21 i 22 będzie przerwa techniczna w bankach. Których?

2020-11-20 14:18 Sylwia Indycka-Rosół
Przerwa techniczna w bankach
Autor: Pixabay

W najbliższy weekend szykują się spore utrudnienia dla klientów banków w Polsce. Wszystko przez prace modernizacyjne, które dotyczą wszystkich banków, także tych największych jak PKO BP czy Pekao S.A. O utrudnieniach informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Przerwa techniczna w banku 21 i 22 listopada

Jest ważna informacja, dla klientów banków, którzy w weekend 21-22.11 planują wykonanie przelewów natychmiastowych lub płatności Blikiem. Krajowa Izba Rozliczeniowa planuje prace modernizacyjne, dlatego w bankach nastąpi przerwa techniczna:

"KIR, jako operator systemu Express Elixir, zaplanował własne prace techniczne w nocy z piątku na sobotę (21 listopada) oraz w nocy z soboty na niedzielę (22 listopada). W tym czasie w systemie Express Elixir nie będą procesowane przelewy natychmiastowe, w tym także międzybankowe płatności na numer telefonu inicjowane w systemie Blik. Aby zminimalizować wpływ na komfort użytkowania usługi, prace modernizacyjne zaplanowano w weekend w godzinach nocnych.

Z uwagi na specyfikę działania poszczególnych systemów bankowych, o konkretnych godzinach niedostępności Express Elixir banki informują swoich klientów indywidualnie" - wyjaśnia KIR.

Przerwa techniczna w PKO BP 21 i 22 listopada

Przelewy natychmiastowe i międzymiastowe na telefon BLIK w PKO BP nie będą działały od północy do 7.30 rano. Jednocześnie bank planuje inne przerwy w niedzielę 22 listopada. W tym dniu:

  • w godzinach 00:00 - 12:00 nie skorzystasz z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz nie zapłacisz w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”.
  • w godzinach 00:00 - 06:00 nie skorzystasz z aplikacji IKO i nie zapłacisz zbliżeniowo z IKO
  • w godzinach 06:00 – 12:00 aplikacją IKO będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych (wyłącznie z użyciem kodu blik, nie będą działać płatności zbliżeniowe).
Przerwa techniczna w bankach
Autor: zrzut ekranu

Przerwa techniczna w Pekao S.A

Bank Pekao S.A. informuje tylko o przerwie wskazanej przez RIK od północy do 7.00.

Przerwa techniczna w bankach
Autor: zrzut ekranu

Przerwa techniczna w mBanku

Prace dodatkowe, poza tymi przeprowadzanymi przez RIK zapowiada też mBank:

"W niedzielę (22 listopada) od godziny 2:00 do 8:50 klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. Natomiast od godziny 2:00 do 10:45 niedostępne będą płatności za zakupy w internecie oraz serwis bankowości internetowej i mobilnej. Dodatkowo od godziny 01:30 do 11:30 w niedzielę niemożliwe będzie składanie wniosków w mBanku" - informuje portal bankier.pl.

Przerwa techniczna w ING Banku Śląskim

Na spore utrudnienia muszą też nastawić się kliencki ING Banku Śląskiego. W nocy z 21 na 22 listopada do 5.30 nie będą działały bankomaty, wpłatomaty, płatności Blik, płatność kartami w internecie, przelewy natychmiastowe, system bankowości internetowej, aplikacja mobilna. Niewykluczone są też problemy z płatnościami kartą.

Więcej szczegółów podaje bankier.pl. Warto też zajrzeć przed weekendem lub w jego trakcie na stronę swojego banku i dokładnie zapoznać się z komunikatami.

Posłuchaj o wartościach odżywczych owoców. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
ESKA XD #010