Uwaga! Jest alert burzowy 3. stopnia dla Podkarpacia! Mogą być trąby powietrzne!

2020-06-29 16:04 Sylwia Indycka-Rosół
Region przemyski. Sprzątanie po powodzi.
Autor: 3. PBOT

Podkarpacie liczy straty po powodzi. Woda zalała domy, podmyła drogi i mosty. Wszystko wskazuje na to, że nadal będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenie najwyższego stopnia dla naszego regionu. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Czerwony alert dla Podkarpacia: Przewiduje się bardzo duże szkody

Wszystko wskazuje na to, że pogoda na Podkarpaciu ponownie da się we znaki. IMGW wydało alert 3. najwyższego stopnia dla naszego regionu, a to oznacza, że:

"Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych".

Ostrzeżenie obowiązuje do północy 30 czerwca, a można w nim przeczytać, że:

"Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 50 mm do 60 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Miejscami grad. Niewykluczona trąba powietrzna".

Czerwony alert: Co robić?

Pamiętajmy, by w sytuacji zagrożenia bezwzględnie dostosować się do poleceń służb. Na Podkarpaciu trwa usuwanie skutków powodzi. Straty są ogromne. Na szczęście nikt nie został ranny. Pozostaje mieć nadzieję, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin także nikt nie ucierpi, a wody nie wystąpią ponownie z brzegów rzek i strumyków.

Gdzie jest burza?

Co ważne, w sieci można na bieżąco śledzić przemieszczanie się burzowego frontu. O tym, gdzie szukać informacji na ten temat, pisaliśmy w artykule poniżej.

Powódź w powiecie przeworskim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.