Wydarzenia w Rzeszowie

Ulica Grunwaldzka się zazieleni. Na rzeszowskim deptaku sadzone są drzewa

2024-07-10 16:17

Jeden z głównych rzeszowskich deptaków – znajdująca się na miejskiej starówce ul. Grunwaldzka, wkrótce się zazieleni. We wtorek rozpocznie się na niej nasadzanie drzew. To jeden z ostatnich etapów dobiegającej końca przebudowy ulicy.

Nasadzenia drzew na deptaku na Grunwaldzkiej w Rzeszowie

Jak zaznaczył Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa, przebudowa ul. Grunwaldzkiej to jedno z największych zadań, które są obecnie realizowane w centrum Rzeszowa. Utrudnienia trwają tam od października ubiegłego roku.

„Zakres zaplanowanych prac był bardzo duży. Największą i najdroższą częścią tego zadania była zakończona już przebudowa starych instalacji podziemnych. Przebudowane i wyremontowane zostały m.in. kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa, oświetlenie uliczne” – przypomniał Gernand.

Dodał, że częścią tej inwestycji była także m.in. przebudowa placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego i odrestaurowanie historycznego ogrodzenia oraz ułożenie nowej nawierzchni z kamiennej kostki i granitowych płyt, które zastąpiły kostkę brukową. Również i te prace dobiegają końca.

„Jednym z ostatnich elementów prac na Grunwaldzkiej jest posadzenie wysokich drzew. Graby w poniedziałek dotarły do Rzeszowa. We wtorek rozpocznie się ich sadzenie. Aby rośliny były w jak najlepszej kondycji zamontowane zostały systemy nawadniania i napowietrzania” – poinformował Gernand.

Zaraz po nasadzeniach drzew będzie montowana tzw. mała architektura - pojawią się ławki, stojaki rowerowe, a przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej - parklety.

Pierwotnie przebudowa ul. Grunwaldzkiej miała się zakończyć w drugiej połowie września. Jednak prace postępują tak sprawnie, że inwestycja będzie miała swój finał pod koniec lipca.

Za przebudowę odpowiada firma OBO Polska z Rzeszowa, której miasto zapłaci prawie 14 mln zł.

Ulica Grunwaldzka to trzeci i ostatni fragment rzeszowskiego deptaka, który wymagał remontu. Zmiany w reprezentacyjnej części miasta rozpoczęły się od ul. 3-go Maja.

Sadzenie drzew na Grunwaldzkiej w Rzeszowie

Zobacz naszą galerię!

Znasz podkarpacką gwarę? Jest wciąż żywa!

Pytanie 1 z 15
Co oznacza słowo: Przycyndolić
Przy Brackiej znika beton, będą drzewa!