Inwestycje w Rzeszowie

Remont ul. Grunwaldzkiej przebiega szybciej niż zakładano. Kiedy koniec prac?

2024-06-16 17:47

Nie jesienią, a w sierpniu zakończy się przebudowa rzeszowskiego deptaka, ulicy Grunwaldzkiej - poinformowali urzędnicy. Utrudnienia trwają tam od października ubiegłego roku.

Remont Grunwaldzkiej przebiega szybciej niż zakładano

Remont ostatniej części miejskiego deptaka rozpoczął się od przebudowy instalacji podziemnych. Wymieniono kanalizację sanitarną, deszczową, sieć wodociągową i gazową oraz ułożono kable oświetleniowe. „To czego nie widać było najdroższą częścią tej inwestycji” – przypomniał Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Robotnicy kończą już układnie nowej nawierzchni; kostkę brukową zastąpiła granitowa i płyty. Na ul. Grunwaldzkiej finał prac brukarskich zaplanowany jest na czerwiec, natomiast na skrzyżowaniu z ulicą Bernardyńską - na koniec lipca.

ZOBACZ: Jak przebiega remont ul. Grunwaldzkiej w Rzeszowie?

Remont ul. Grunwaldzkiej w Rzeszowie

Przebudowano już plac przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego, a historyczne ogrodzenie zostało odrestaurowane. Na przełomie czerwca i lipca na całym deptaku zostaną posadzone drzewa.

Aby zapewnić im jak najlepsze warunki, montowany jest system napowietrzania i nawadniania – wskazał Artur Gernand.

Do połowy lipca powinny już być ławki, stojaki rowerowe, a przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej - parklety. Zakończenie przebudowy planowane było na koniec września.

Prace prowadzone są jednak tak sprawnie, że uda się je zakończyć szybciej, bo już w sierpniu – dodali urzędnicy.

Za przebudowę odpowiada firma OBO Polska z Rzeszowa, której miasto zapłaci prawie 14 mln zł. Ulica Grunwaldzka to trzeci i ostatni fragment rzeszowskiego deptaka, który wymagał remontu. Zmiany w reprezentacyjnej części miasta rozpoczęły się od ul. 3-go Maja.

Mieczysław Golba mówi o "habemus papam" pod hotelem kadry | Euro Express