Trzy mosty na DK28 do remontu. Będą utrudnienia w ruchu?

i

Autor: fot. GDDKiA Rzeszów

inwestycje drogowe

Trzy mosty na DK28 do remontu. Będą utrudnienia w ruchu?

2023-08-28 13:53

Drogowcy z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowali, że wybrali najkorzystniejsze oferty na budowę aż trzech nowych mostów w ciągu drogi krajowej 28. Przebudowane zostaną dwa obiekty w Birczy i jeden w Rozpuciu.

Wszystkie inwestycje będą finansowane z budżetu państwa. W Rozpuciu (pow. sanocki) wyremontowany zostanie przejazd przez potok Berezka. Na jego przebudowę do GDDKiA w Rzeszowie wpłynęło dziewięć ofert. – Najkorzystniejszą złożyło konsorcjum: FIRMA USŁUGOWA DETAL Piotr Włoch, DETAL MOSTY Krzysztof Grodzicki, DETAL MOSTY Piotr Włoch, Krzysztof Grodzicki na kwotę 5 641 723,16 zł. – przekazują drogowcy z GDDKiA.

Na budowę dwóch mostów w Birczy (pow. przemyski) łącznie wpłynęło 18 ofert. W przypadku przeprawy przez potok Dobrzanka najkorzystniejsza ofertę złożono na kwotę 5 878 502,67 zł. Z kolei spośród dziewięciu ofert jakie wpłynęły na budowę mostu przez potok bez nazwy w Birczy najniższa propozycja którą złożono do gabinetów GDDKiA to 4 305 623,09 zł.

Bez utrudnień w ruchu?

Jak przekazał rzeszowski oddział GDDKiA, wszystkie remonty powinny potrwać maksymalnie 11 miesięcy od daty podpisania umowy. Co ważne, w każdym przypadku drogowcy będą musieli m.in. zbudować tymczasowe mosty, którymi przez czas trwania prac będą mogli przejeżdżać kierowcy. Poza tym, każda z firm będzie musiała zbudować kanały technologiczne, rozebrać istniejące przeprawy, rozbudować dojazdy do mostów, a także wybudować chodniki i obrzeża.

W Racławówce otwarto łącznik z drogą ekspresowa S-19