Świat

i

Autor: pexels.com Jak dobrze znasz stolice krajów z całego świata?

Quiz

Trudny quiz geograficzny. Komplet punktów to prawdziwy wyczyn

2024-04-26 13:42

Geografii uczył się każdy z nas. Kto nie pamięta szkolnych lekcji, kartkówek i odpowiadania przy tablicy? Chyba wszyscy uczyliśmy się stolic państw. Uczyć się to jedno, a naucyzć się to drugie. Chcecie sprawdzić, ile zostało wam w głowie po nauce geografii? Mamy dla was quiz. Nie będzie łatwy.

Nauka geografii potrafi być żmudna, ale za to satysfakcja może wynagrodzić wszystko. Kiedy znamy stolice większości państw na świecie i możemy pochwalić się tą wiedzą przy innych, z pewnością czujemy dumę. W słowach nauczycieli, którzy w szkole mówili nam, że to wszystko przyda się nam w dorosłym życiu jednak coś było. A jak to jest z wami? Byliście w szkole pilnymi uczniami geografii? Wasza nauczycielka często robiła kartkówki, a odpowiedzi przy tablicy zapamiętacie do końca życia? 

Stolice państw warto znać, nie tylko tych europejskich, ale z całego świata. Przygotowaliśmy dla was quiz, który raz na zawsze zweryfikuje, czy wasza nauka w szkole nie poszła na marne. A może uczyliście się tego niedawno? To nie ma aż tak dużego znaczenia. Liczy się to, jaki wynik osiągniecie. Od razu uprzedzamy, że komplet punktów zdobędzie tylko prawdziwy ekspert. Jesteśmy szalenie ciekawi, jak sobie poradzicie. Rozwiążcie nasz trudny quiz geograficzny. Naprawdę trudny. 

Bardzo trudny quiz geograficzny. 10/15 punktów to nie lada wyczyn!

Pytanie 1 z 15
Jakie miasto jest stolicą Chorwacji?

ZOBACZ: WIOSNA NA ZAMKU W ŁAŃCUCIE 

Najpiękniejsza dziewczynka świata ma już 22 lata!