Straż pożarna

i

Autor: OSP Deszczno / www.facebook.com Podkarpaccy strażacy podsumowują święta.

Informacje

To nie były spokojne święta na Podkarpaciu. Strażacy mieli dużo pracy

2024-04-02 8:26

Święta Wielkanocne już za nami, przyszedł zatem czas na pierwsze podsumowania. W minionych dniach sporo pracy mieli podkarpaccy strażacy, którzy nie mogą powiedzieć, że były to spokojne święta.

Niespokojne święta na Podkarpaciu. Podsumowanie działań strażaków

Pracowite święta mają za sobą podkarpaccy strażacy. Podsumowanie minionych dni wskazuje, że to nie był spokojny czas. Od soboty wyjeżdżaliśmy do ponad 250 interwencji. W 130 przypadkach wzywani byliśmy do pożarów, głównie do pożarów traw, na nieużytkach, polach i łąkach. Ogień zdewastował ponad 25 hektarów ziemi – przekazuje rzecznik podkarpackich strażaków brygadier Marcin Betleja.

Oprócz interwencji związanych z pożarami, strażacy musieli także walczyć ze skutkami pogody. Pozostałe nasze interwencje to działania niezwiązane z ogniem. Głównie usuwanie skutków silnie wiejącego wiatru – dodaje rzecznik.

W zdarzeniach, do których byli wzywani strażacy, zginęły 4 osoby, a 21 zostało rannych. W okresie świątecznym do wszystkich zdarzeń wyjechało 468 zastępów straży pożarnych, interweniowało ponad 2200 strażaków.

ZOBACZ: KARAMBOL W RZESZOWIE. KOBIETA WJECHAŁA W PRZECHODNIÓW

Wybuch gazu zrujnował blok