Zdrowie

Tego nie możesz pić w upalne dni! Te napoje mogą poważnie zaszkodzić!

2024-06-19 9:24

Trwa pierwsza fala upałów w Polsce w 2024 roku. Napoje, które paradoksalnie wydają się zbawiennie w upalne dni, mogą nam zaszkodzić. Chodzi tu nie tylko o te ze sporą zawartością cukru, ale dodatkowo mocno schłodzone. Podczas letnich dni trzeba na nie uważać. Podobnie jak na alkohol. Jakie napoje nie są dla nas dobre? Które mogą zaszkodzić? Wyjaśniamy!

Czego nie pić w upalne dni?

Nie jest tajemnicą, że podczas upałów należy dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody. Jest to kluczowe dla naszego zdrowia. Woda stanowi ok. 60% masy ludzkiego ciała, gdy więc organizm zaczyna się jej pozbywać w upale, tracimy siłę, mamy bóle i zawroty głowy, a w ostateczności możemy nawet wylądować w szpitalu. Nie trudno o to, szczególnie latem.

Nawadnianie jest więc niezwykle istotne, ale warto pamiętać, że nie każdy napój będzie jednakowo dobry dla naszego zdrowia. Schłodzone napoje, które paradoksalnie wydają się dla nas zbawiennie w upały, mogą nam zaszkodzić i to podwójnie. Problemem będzie w nich zarówno temperatura, jak i najczęściej wysoka zawartość cukru! W upalne dni trzeba też uważać z alkoholem. Po co lepiej nie sięgać latem? Te napoje mogą ci zaszkodzić!

Pierwsze upalne dni na Podkarpaciu