Porady

Te rośliny przyciągają kleszcze jak magnes. Lepiej pozbądź się ich z ogródka lub balkonu

2024-04-05 7:39

Tegoroczna aktywność kleszczy rozpoczęła się wcześniej niż zwykle. Te niebezpieczne dla ludzi stworzenia atakują już od jakiegoś czasu i stanowią poważne zagrożenia dla zdrowia. Przenoszone przez nie choroby mogą nawet zagrażać życiu.

Spis treści

  1. Czy kleszcze już atakują?
  2. Te rośliny przyciągają kleszcze. Lepiej się ich pozbądź

Czy kleszcze już atakują?

Kleszcze to niebezpieczne pajęczaki, które przenoszą groźne choroby, m.in. boreliozę. Ich natura sprawia, że potrafią się wgryźć w prawie każde miejsce na ciele człowieka. Ich ulubionymi są jednak te najbardziej ukrwione, gdzie skóra jest wyjątkowo miękka. Bardzo ciężko jest się uchronić przed kleszczami, gdyż są one małe, słabo widoczne i atakują z zaskoczenia. Tegorocznej wiosny obserwowana jest duża aktywność kleszczy, zdecydowanie większa niż w latach minionych. Jak się przed nimi chronić?

Te rośliny przyciągają kleszcze. Lepiej się ich pozbądź

Istnieje wiele specyfików, które potrafią odstraszać różnego rodzaju owady, w tym także kleszcze, ale ich skuteczność nie zawsze jest wystarczająca. Jest także wiele roślin, które bardzo przyciągają te niebezpieczne dla człowieka pajęczaki. Eksperci zdecydowanie zalecają pozbycie się ich z działki oraz ogrodu. O jakie rośliny chodzi? Tego dowiecie się z naszej galerii.