Ranking

Te miasta na Podkarpaciu są przyjazne rowerzystom [RANKING]

2024-03-01 14:05

Podkarpackie miasta nie wypadają najgorzej na tle kraju, jeżeli popatrzymy na to, czy są one przyjazne rowerzystom. O co dokładnie chodzi? To zestawienie oparte jest na danych GUS z 2021 roku odnośnie długości ścieżek rowerowych. Gdzie jest ich najwięcej? Zobaczcie ile kilometrów ścieżek ma miasto-rekordzista z Podkarpacia.

Ścieżki rowerowe w podkarpackich miastach

Jakby nie spojrzeć, wiele podkarpackich miast w swoich granicach ma ścieżki rowerowe. Co prawda między liderem tego zestawienia, a miejscem drugim jest równe 100 km różnicy, to nie zmienia faktu, że po wielu miastach w województwie podkarpackim można udać się na długą przejażdżkę rowerem. Portal polskawliczbach.pl w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego z 2021 roku stworzył zestawienie najbardziej przyjaznych miast dla rowerzystów. Gdzie na Podkarpaciu możemy udać się na najdłuższą wycieczkę rowerową? Sprawdźcie!

CZYTAJ TAKŻE: 20 letnie samochody? Dla mieszkańców tych podkarpackich miast to norma!

Te miasta na Podkarpaciu są przyjazne rowerzystom

Nie da się ukryć, że liderem tego zestawienia jest stolica województwa podkarpackiego, czyli Rzeszów. W tym mieście jest aż 168 km ścieżek rowerowych i jest to bardzo dobry wynik na tle całej Polski. W zestawieniu ogólnopolskich Rzeszów zajmuje 9. miejsce. A jak wypadają inne podkarpackie miasta? I ile mają kilometrów ścieżek rowerowych? Zobaczcie:

Jak przebiegały protesty rolników na Podkarpaciu?