Informacje

Największa ławka w Polsce jest na Podkarpaciu. Widok z niej jest niesamowity!

2024-04-12 14:03

Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy „LeskoSki” w Weremieniu koło Leska może pochwalić się największą ławką w Polsce. Obiekt został postawiony zaledwie kilka dni temu, a turyści już ustawiają się w kolejce do zrobienia sobie na nim zdjęcia.

Nowa atrakcja w Bieszczadach. Największa ławka w Polsce jest na Podkarpaciu!

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, gdzie znajduje się największa ławka w Polsce, przychodzimy wam z odpowiedzią. Żeby zobaczyć ten wyjątkowy obiekt musicie udać się w Bieszczady, a konkretnie do Weremienia, położonego nieopodal Leska. Ławka ustawiona została na szczycie stoku narciarskiego i jest dostępna dla wszystkich. Wprawdzie stoi ona zaledwie kilka dni, ale chętnych do jej obejrzenia nie brakuje.

Jakie wymiary ma ten niewątpliwie wyjątkowy obiekt? Wysokość ławki to 3,60 metra, a jej szerokość to 5,60 metra. Została ona w całości wykonana z drewna. Na oparciu możemy dostrzec informację dotyczącą wysokości - ławka znajduje się na wysokości 536 m npm, a także napis „Pozdrowienia z Weremienia”. Autorem ławki jest bieszczadzki rzeźbiarz Bogumił Socha. Wyjątkowa jest nie tylko sama ławka, ale także widok, jaki można z niej obserwować. Z tej wysokości widać m.in. panoramę Gór Słonnych, Sobienia czy też szybowiska w Bezmiechowej Gónej. Z ławki zobaczymy także okoliczne malownicze miejscowości – Postołów, Glinne oraz Lesko.

Największa ławka w Polsce znajdująca się na Podkarpaciu to z pewnością obowiązkowy punkt do odwiedzenia. Przed wyjazdem w Bieszczady zachęcamy was jednak do odwiedzenia naszej galerii, w której prezentujemy ten charakterystyczny obiekt. Zapewniamy, te zdjęcia robią wrażenie.