Tauron Liga: Hitowy transfer na otarcie łez po porażce z Chemikiem. Malwina Smarzek zawodniczką  Developresu!

Autor: fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Tauron Liga: Hitowy transfer na otarcie łez. Malwina Smarzek zawodniczką Developresu!

2022-03-22 14:50

Chemik Police pokonał u siebie Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 i to siatkarki z zachodniopomorskiego zostały mistrzyniami sezonu zasadniczego Tauron Ligi. Dla Developresu była to dopiero druga porażka w sezonie. Trudy meczu ze Stambułu i rywalizacja o półfinał Ligi Mistrzyń mocno dały w kość rzeszowiankom, które swoje sety przegrywały do 21. 19. i 12. Na szczęście, porażka Rysic nie ma dużych konsekwencji.

Przez cały mecz Developress popełniał sporo błędów, a na dodatek po drugie stronie siatki na dobre szalała Martyna Czyrniańska. Atakująca Polic praktycznie w pojedynkę wygrała pierwszego seta dla drużyny z województwa Zachodniopomorskiego. Drugi set to dalsza gra błędów po stronie rzeszowianek. Chemik już na początku drugiej tercji objął kilku punktowe prowadzenie i później, mimo kilku błędów, bez problemu dowiózł prowadzenie do końca. Developres był pod siatką.

Trzeci set to promyk nadziej dla rzeszowianek. Siatkarki Chemika straciły skuteczność – piłka po ich atakach często lądowała na aucie, a to działało jak woda na młyn dla Rysic, które poczuły krew i już do końca nie oddały prowadzenia w tym secie. Niestety, to – jak się później okazało – był honorowy punkt dla rzeszowianek, bo w czwartym secie policzanki gładko wygrały ostatnią partię gry do 12.

Hitowy transfer przed fazą play-off

Na szczęście, porażka Rysic nie ma dużych konsekwencji. W pierwszym pojedynku fazy play-off rzeszowianki zagrają z ekipą z Bielska-Białej, ten mecz za niecałe dwa tygodnie. Wcześniej, pojedynek z drużyną Budowlani Łódź o finał Pucharu Polski. Miejmy nadzieję, że to podczas sobotniego meczu na parkiecie w barwach Developresu zadebiutuje Malwina Smarzek – najnowszy nabytek rzeszowskiego klubu.

Malwina Smarzek, jedna z najlepszych atakujących na świecie podpisała dzisiaj kontrakt z Developresem. - Nasz klub skorzystał z możliwości, którą zawodnikom grającym w Rosji, Ukrainie i Białorusi dał PLS i PZPS. W chwili kiedy tylko zawodniczka rozwiązała kontrakt z Lokomotiv Kaliningrad stała się dostępna dla klubów TAURONLigi. Formalności nie trwały długo. Malwina pojawi się w Rzeszowie już dzisiaj, a pierwszy trening z zespołem odbędzie w środę – zapowiada Damian Wrona, rzecznik prasowy Developresu.