Podkarpaccy terytorialsi znów zapraszają w swoje szeregi.  3PBOT ogłasza dodatkowe nabory

i

Autor: Materiały prasowe/ 3PBOT

Podkarpaccy terytorialsi ogłaszają dodatkowe nabory. 3PBOT zaprasza w swoje szeregi

2022-03-22 14:23

Podkarpaccy terytorialsi ogłaszają dodatkowe nabory. Chętni do pójścia „w kamasze” już teraz powinni zaplanować wizytę w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień, by złożyć wniosek o powołanie do służby. Można też skontaktować się bezpośrednio z z rekruterem WOT ze swojego powiatu.

Podkarpaccy terytorialsi ogłaszają dodatkowe powołania. Te organizowane są przede wszystkim ze względu na rosnące zainteresowanie służbą w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej. Pierwszy nabór zaplanowany jest na 23 kwietnia, drugi na 7 maja. Zakończone z powodzeniem szkolenia zaś zwieńczy, zaplanowana 22 maja uroczysta przysięga wojskowa. - Dla kandydatów czasu na zgłoszenie jest już niewiele, dlatego nie warto czekać i należy wykonać ten pierwszy krok jak najszybciej. Ochotnicy przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu złożenia wniosku o powołanie do służby lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej formy, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu - mówi rzecznik podkarpackiej brygady, Witold Sura.

Odpowiedniego dla swojego rejonu rekrutera znaleźć można na stronie internetowej: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

CZYTAJ TAKŻE: Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 71-letniej Ukrainki

Kto może wstąpić do WOT?

Przypomnijmy, żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej zostać może osoba pełnoletnia, posiadająca obywatelstwo polskie i dobrą sprawność psychofizyczną. Kandydat na żołnierza nie może być oczywiście karany za przestępstwa umyślne i pełnić innego rodzaju służby wojskowej oraz posiadać przydziału kryzysowego.

Piesze przejście graniczne w Medyce jest pierwszym miejscem, gdzie pomoc znajdują uchodźcy z Ukrainy

QUIZ. Znasz te przysłowia o wiośnie. My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
I wiosna by tak nie smakowała, gdyby...