TARNOBRZEG. Zdemolowali, a później rozkradli automaty do gier losowych. Wandale to 18 i 19-latek

i

Autor: KMP TARNOBRZEG

TARNOBRZEG. Nastolatkowie zdemolowali i rozkradli automaty do gier

2021-12-23 14:08

Nastolatkowie włamali się do automatu gier losowych. Z kasetki na pieniądze ukradli blisko 3 tysiące złotych. Na tym nie poprzestali bo ukradli także zabawkowe kulki. A wszystko zaczęło się na Placu Bartosza w Tarnobrzegu. To tam mężczyźni chcieli kupić alkohol. Gdy okazało się, że sklep jest zamknięty, jeden z nich wpadł w szał i zaczął kopać stojące obok automaty.

Tarnobrzescy policjanci dostali sygnał o włamaniu do automatu gier losowych znajdującego się na Placu Bartosza w Tarnobrzegu. Kiedy pojawili się na miejscu zobaczyli uszkodzony automat, służący do zakupu zabawek. Szybko ustalono, że z automatu skradzione zostały plastikowe kulki oraz około 3 tys. złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy funkcjonariusz w podkarpackiej policji. Co będzie należało do jego obowiązków?

Pijani nastolatkowie wpadli w szał

Sprawdzono także monitoring. Trop prowadził do dwóch mieszkańców Tarnobrzega w wieku 18 i 19 lat. W dniu przestępstwa, obaj mężczyźni pili alkohol w mieszkaniu kolegi. Gdy nad ranem skończył im się alkohol, 18-latek wraz z kolegą wybrali się na zakupy do nocnego sklepu.

- Po przyjściu na miejsce okazało się, że sklep jest zamknięty. Wówczas jeden z młodych mężczyzn wpadł w szał i zaczął kopać w automat. Siła uderzeń była tak mocna, że z maszyny wypadły pojemniki z piłeczkami oraz bilonem. Przywłaszczone pieniądze mężczyźni wydali na zakup alkoholu - informują tarnobrzescy mundurowi.

Mężczyźni, zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty, do których popełnienia się przyznali. Teraz grozi im od roku do 10 lat więzienia.

W Rzeszowie zrobiło się zimowo