Szkoły na Podkarpaciu będą zamknięte do Wielkanocy? Ile potrwa nauka na odległość?

2020-03-18 13:50 Sylwia Indycka-Rosół
Szkoły na Podkarpaciu będą zamknięte do Wielkanocy? Ile potrwa nauka na odległość?
Autor: Unsplash/Feliphe_Schiarolli

Teoretycznie szkoły miały być zamknięte przez dwa tygodnie. Wiele wskazuje jednak na to, że w praktyce kwarantanna będzie przedłużona. Do kiedy? Minister Edukacji zaczyna zdradzać pewne plany.

Szkoły w całej Polsce są zamknięte od 16 marca. Nauka jednak nie odbywała się już w miniony czwartek i piątek - nauczyciele zajmowali się jednak pilnowaniem dzieci, których rodzice nie mieli zostawić ich z kim w domach. Obecnie trwa nauka na odległość. Oznacza to, że nauczyciele otrzymują normalne wynagrodzenie za pracę, a uczniowie internetowe wskazówki od nich dotyczące przerabiania materiału w domach. Nauczanie on-line różne szkoły realizują na wiele sposobów. Bywa, że ogranicza się to do zadawania uczniom kolejnych zadań, do tego w dużych ilościach. Ile jeszcze może potrwać taki stan?


Nauka na odległość może być przedłużona

Dla tych, którzy tęsknią za szkolnymi murami, mamy złe wieści. Kwarantanna może być przedłużona. Szkoły zamknięte do świąt, a nawet szkoły zamknięte do końca kwietnia - takie informacje przekazywane są coraz częściej nie tylko przez samych zainteresowanych. Minister Edukacji, Dariusz Piontkowski powiedział we wtorek, że: "uczniowie wrócą do szkół prawdopodobnie po Wielkanocy. Po tym terminie będziemy sprawdzali, co dalej".

Oznacza to, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się, iż szkoły zamknięte do Wielkanocy przestaną być jedynie plotką. Gdyby zmniejszyła się liczba zachorowań, to decyzję taką podjąć będą musieli prezydenci miast, wojewodowie lub sam dyrektorzy placówek. Obecnie jednak liczba zachorowań, także na Podkarpaciu, stale rośnie.

Dodajmy, że Niedziela Wielkanocna wypada w tym roku 12 kwietnia.

Lemur Max

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.