Strzyżów: 4-miesięczne dziecko było zatrzaśnięte w samochodzie. Pomogli policjanci

2020-07-31 10:17 Sylwia Indycka-Rosół
Strzyżów: 4-miesięczne dziecko było zatrzaśnięte w samochodzie. Pomogli policjanci
Autor: Pixabay

Do zatrzaśnięcia dziecka w aucie doszło na jednej ze strzyżowskich ulic. Przerażona matka wezwała policję na pomoc. Na szczęście niemowlę jest całe i zdrowie. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie

Ta historia mogła skończyć się tragicznie. Na szczęście pomoc przyszła na czas. 30 lipca na jednej ze strzyżowskich ulic 33-letnia mieszkanka powiatu przypadkowo zatrzasnęła swoją 4-miesięczną córeczkę w samochodzie:

- Kobieta zaparkowała volkswagena, wyjęła kluczyk ze stacyjki, po czym nieopatrznie położyła kluczyk na siedzeniu. Kiedy wysiadła z auta, centralny zamek zatrzasnął drzwi. W środku zostało niemowlę - wyjaśniają policjanci.

Nie było chwili do stracenia. Tak małe dziecko bez opieki to duże niebzpieczeństwo dla jego zdrowia. Sytuację komplikowała temperatura. Tego dnia panował upał, a temperatura wewnątrz pojazdu z minuty na minutę stawała się zagrażająca życiu dziecka. Przerażona matka wezwała pomoc, a ta, na szczęście, przybyła na czas.

Policjanci natychmiast przybyli na miejsce. Bez chwili zastanowienia wybili szybę w samochodzie i uwolnili dziecko. Na szczęście maluch nie odniósł żadnych obrażeń i pomoc lekarska nie była potrzebna.

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie

Policjanci przypominają, by w czasie upałów nie zostawiać dzieci, osób starszych i zwierząt w samochodach. Wnętrze pojazdu nagrzewa się błyskawicznie i panuje w nim temperatura wyższa niż na zewnątrz. To może skutkować śmiercią.

Posłuchaj o tym czy warto szczepić się przeciwko meningokokom. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Gdzie mieszkał Mikołaj Kopernik?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.