Strajk w MPK Rzeszów trwa

i

Autor: MS. Kilkudziesięciu kierowców nie podjęło pracy

Wydarzenia

Strajk w MPK Rzeszów trwa. Kilkudziesięciu kierowców nie wyjechało z bazy

2023-10-17 9:51

A jednak strajk! Około 60 kierowców rzeszowskiego MPK nie wyjechało dziś na ulice miasta. Wojciech Cwalina ze Związku Zawodowego Pracowników MPK Rzeszów mówi nam, że jak na razie ze strony szefostwa nie ma konkretnych propozycji więc na jednodniowym strajku może się nie skończyć.

Strajk w MPK Rzeszów trwa

W MPK Rzeszów trwa strajk. Dziś na ulicach miasta zobaczymy mniej autobusów. To za sprawą niedogadania się Związku Zawodowego Pracowników MPK Rzeszów z szefostwem i władzami miasta, co do sytuacji kadrowej i finansowej pracowników. We wtorek 17 października do autobusów nie wsiadło około 60 pracowników.

To 60 autobusów, które nie wyjechały na ulice Rzeszowa. Przewidujemy, że w drugiej połowie dnia może być więcej, bo do pracy przychodzi druga zmiana – mówi nam Wojciech Cwalina.

W związku z tym liczba protestujących kierowców może nawet podwoić się.

Na ulice wyjechało większość osób, które zadeklarowały pracodawcy chęć do wykonywania pracy, a druga zmiana nie jest tak obstawiona osobami chętnymi do pracy jak pierwsza – dodaje Wojciech Cwalina.

ZOBACZ: Kto posprząta Rzeszów z plakatów wyborczych? Ile maja na to czasu?

To nie będzie jednodniowy strajk w MPK Rzeszów

Czy były już jakieś rozmowy z szefostwem? Jak słyszymy, próby rozmowy nie powiodły się.

Pan prezes wyszedł do protestującej załogi i rozmawiał z pracownikami, ale bardziej ogólnie, a nie na temat postulatów. Bardziej były to prośby o powrót do pracy, niż rozmowy o konkretnych rozwiązaniach. Zapytany przeze mnie przed chwilą, czy zamierza się spotkać, może dziś może jutro, uciekł od odpowiedzi – komentuje Wojciech Cwalina.

Czy w czwartek można spodziewać się kolejnej tury strajków? - Na chwilę obecną, tak – podkreślił Wojciech Cwalina

Zrobił to starszej kobiecie prosto na ulicy! Nie miała żadnych szans