Europejski Stadion Kultury 2024

Start Europejskiego Stadionu Kultury 2024! Tak było podczas koncertu otwarcia

2024-06-21 23:20

Europejski Stadion Kultury 2024 wystartował! P trzydniowego festiwalu przyniósł masę emocji - pierwszy dzień i tych sportowych, i tych muzycznych. Pierwszych dostarczyła strefa kibica, którą organizatorzy zaplanowali w Parku Sybiraków. O drugie zadbali muzycy na scenie głównej festiwalu i w klubie festiwalowym w fosie Zamku Lubomirskich.

Koncert otwarcia Europejskiego Stadionu Kultury

Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury to projekt, który już na dobre wpisał się do kalendarza dużych rzeszowskich imprez. Nie bez powodu. W końcu jest to największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych interdyscyplinarnych festiwali w Polsce! Na tle podobnych tego typu inicjatyw ESK wyróżnia się interdyscypilinarnością artystyczną. Koncerty, wystawy, pokazy, prezentacje - to tylko część z towarzyszących festiwalowi wydarzeń.

"Motywem przewodnim ESK 2024 jest „move to change”.Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury wyróżnia się swoim interdyscyplinarnym charakterem, łącząc w sobie różnorodne gatunki muzyczne, teatralne, fotograficzne, taneczne i wizualne. Każda edycja festiwalu składa się z Koncertu Głównego, który obejmuje Koncert Otwarcia i Koncert Kolektywów oraz projektów artystycznych rozgrywających się w przestrzeni miejskiej" - możemy przeczytać na stronie festiwalu.

Dodajmy, że pierwsza edycja Europejskiego Stadionu Kultury odbyła się w 2013 roku roku. Festiwal odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury i skupia się na artystach z państw Partnerstwa Wschodniego, takich jak Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina. W tym roku już po raz 14. zgromadzi on fanów dobrej zabawy spod znaku sztuki i artystyczne społeczności miast Polski Wschodniej - Rzeszowa, Lublina i Białegostoku.

Organizatorzy po raz kolejny postawili w tym roku na międzynarodową współpracę, nowoczesne koncepcje i artystyczne odkrycia. Efekt ich pracy mogliśmy podziwiać w trakcie koncertu otwarcia Europejskiego Stadionu Kultury. W tym roku otwierała go KATHIA. Oczywiście nie zabrakło też kolektywów, których występy są najważniejszym elementem tego nietypowego festiwalu. Na scenie w Parku Sybiraków w piątek wystąpiły cztery - PAWEŁ DOMAGAŁA / GIZMO VARILLAS, L.U.C. & REBEL BABEL ENSEMBLE / ANTYTILA, TOMASZ MAKOWIECKI & LUBOMYR MELNYK, KASIA LINS & PALINA.

Harmonogram koncertu głównego w Parku Sybiraków 

20:00KONCERT GŁÓWNYKoncert Otwarcia:KATHIAKoncert Kolektywów:PAWEŁ DOMAGAŁA / GIZMO VARILLASL.U.C. & REBEL BABEL ENSEMBLE / ANTYTILATOMASZ MAKOWIECKI & LUBOMYR MELNYKKASIA LINS & PALINA

Koncert otwarcia Europejskiego Stadionu Kultury 2024

Zobacz naszą galerię!

Estrada Rzeszowska zaprasza na Europejski Stadion Kultury 2021