McDonald's - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com Spore zmiany w McDonald’s.

Informacje

Spore zmiany w McDonald’s. Sieć rezygnuje z popularnego rozwiązania

2024-06-19 14:01

McDonald’s poinformował o zakończeniu współpracy z firmą IBM. Dotyczyła ona rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, które pomagały klientom w dokonywaniu zamówień za pomocą drive-thru.

McDonald's rezygnuje z popularnego rozwiązania. Spora zmiana dla klientów

Współpraca popularnej sieci restauracji fast-food z firmą IBM rozpoczęła się w 2021 roku. Testowano rozwiązania, które przy użyciu sztucznej inteligencji ułatwiały klientom dokonywanie zamówień w punkcie drive-thru. To jednak już koniec, przynajmniej na ten moment. Światowy gigant poinformował o zakończeniu współpracy.

Opracowany przez firmę IBM system ma zostać wycofany z restauracji jeszcze w lipcu. Jak się jednak okazuje, możliwe, że firma w przyszłości będzie kontynuowała testowanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Pod koniec ubiegłego roku McDonald’s podpisał umowę z Google. Wielce prawdopodobne jest zatem, że klienci popularnej restauracji będą mieli jeszcze okazje na styczność z rozwiązaniami związanymi ze sztuczną inteligencją.

Co ciekawe, możliwości generowane przez AI mogą być pomocne przy ulepszaniu aplikacji mobilnej, a także samoobsługowych punktów służących do zamawiania jedzenia. Na sztucznej inteligencji mają także skorzystać osoby zarządzające firmą, które odpowiedzialne są za prowadzenie analizy biznesowej.

ZOBACZ: NAJWYŻSZY BUDYNEK MIESZKALNY W POLSCE - OLSZYNKI PARK 

McDonald's jak z horroru w sercu Polski. Aż ciężko go rozpoznać! Co tam się stało?

Skąd pochodzą te potrawy? Quiz dla prawdziwych smakoszy!

Pytanie 1 z 10
Skąd pochodzi zupa gazpacho?