Autor: European Individual Ice Speedway Championship/Facebook Sanok stanie się stolicą europejskiego żużla w odmianie lodowej

Wydarzenia

Sanok po raz kolejny stanie się stolicą europejskiego żużla w odmianie lodowej

2024-02-06 15:08

Sanok po raz kolejny stanie się stolicą europejskiego żużla, ale w odmianie lodowej. 24 i 25 lutego to ważne dni dla wszystkich fanów tego sportu. Czeka nas rywalizacja o medale Texom European Individual Ice Speedway Championship.

Żużel na lodzie znów w Sanoku

W ubiegłym sezonie mistrzowski tytuł wywalczył Austriak Franz Zorn, który w klasyfikacji generalnej wyprzedził Lucę Bauera i Jimmiego Olsena. Złoty medalista powtórzył tym samym swój wyczyn z roku 2008, gdy został kontynentalnym czempionem po raz pierwszy.

Żużlowa rywalizacja w wersji lodowej powróciła do Sanoka w 2022 roku. Formuła zmagań nie uległa zmianie. 24 i 25 lutego zawodnicy wezmą udział w 20 wyścigach fazy zasadniczej, po której dwóch najlepszych zawodników zakwalifikuje się bezpośrednio do biegu finałowego. Walka o pozostałe miejsce odbędzie się w barażach. Udział w tegorocznej edycji zapowiedziało osiem federacji. Lista startowa zawierać będzie 18 nazwisk.

Nie znamy jeszcze nazwisk wszystkich sportowców, którzy przyjadą do Sanoka. Na tę chwilę skład ogłosiły jedynie Holandia oraz Polska, która zaprezentowała Michała Knappa. Cztery reprezentacje mają możliwość zgłoszenia trzech zawodników – Niemcy, Austria, Czechy i Szwecja, dwoma miejscami dysponują Finowie i Holendrzy, a po jednym Włosi i Polacy.

W jakiej cenie są bilety?

Wciąż można zakupić bilety na wydarzenie w Sanoku. Mamy do wyboru zakup wejściówek na poszczególne dni lub też pakietu na całość wydarzenia na torze „Błonie”. Ceny w porównaniu do ubiegłorocznych zawodów nie uległy zmianie. Sprzedaż prowadzona jest online – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Pakiety dwudniowe

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)