Rzeszowską fontannę multimedialną czeka remont

i

Autor: af

Rzeszowską fontannę multimedialną czeka remont! Dzięki temu powrócą wieczorne pokazy!

2022-02-10 16:16

Miasto już szuka firmy, która się tym zajmie remontem fontanny multimedialnej. Największa atrakcja wodna w mieście składa się z ponad 1400 dysz. Ponad 300 z nich tworzy dywan wodny, a ponad tysiąc labirynt. Jest też ponad 80 dysz, które z kolei z wody tworzą ekran do wyświetlania filmów w czasie pokazów. Ale remont ma być kompleksowy. Czym będzie musiała zając się firma.

Znajdująca się w centrum Rzeszowa fontanna multimedialna jest jedną z największych atrakcji miasta. Powstała w 2013 roku i tak naprawdę jest zespołem fontann, na który składa się kilka elementów: fontanny-kwiaty, fontanna mokra oraz najważniejsza – multimedialna fontanna sucha, której pokazy oglądają często tysiące osób.

CZYTAJ TAKŻE: Prawdziwe lekcje w terenie! Magurski Park Narodowy zaprasza na darmowe wycieczki

W ciągu ostatnich dwóch lat przyciągające najwięcej widzów sobotnie wieczorne pokazy specjalne nie były organizowane. Spowodowane było to pandemią COVID – 19 i ograniczeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń z udziałem publiczności. W tym roku sobotnie pokazy specjalne powrócą. Aby było to możliwe fontanna musi przejść remont.

- Wymienione muszą zostać zużyte już elementy tak jak np. pompy atrakcji, które umożliwiają tworzenie dynamicznych efektów wodnych, sterowniki, lampki, kable. Naprawiany będzie także m.in. system laserowy oraz projektor - wymienia Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Przetarg, podczas którego wybrany zostanie wykonawca prac, został już ogłoszony. Prace remontowe mają zakończyć się w połowie kwietnia. Pierwszy specjalny pokaz rzeszowskiej fontanny multimedialnej jest planowany w Święto Paniagi, które odbędzie się 3 maja.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!