„Ferie z WOT” nadchodzą wielkimi krokami. Wcielenie już w najbliższą sobotę, 12-go lutego

i

Autor: Materiały prasowe/ 3PBOT

„Ferie z WOT” nadchodzą wielkimi krokami. Wcielenie już w najbliższą sobotę 12 lutego!

2022-02-10 14:51

Już w najbliższą sobotę kolejni kandydaci na żołnierzy Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przekroczą bramy Ośrodka Poligonowego w Nowej Dębie. Tam rozpoczną 16-dniowe szkolenie podstawowe, w ramach którego nauczą się m.in. zasad zachowania na współczesnym polu walki, posługiwania się bronią oraz udzielania pierwszej pomocy.

Termin tegorocznej akcji „Ferie z WOT” wybrany został oczywiście nieprzypadkowo - dopasowany został do zaplanowanej dla podkarpackich uczniów daty rozpoczęcia zimowej przerwy od nauki. Chętni do służby wojskowej, którzy pozytywnie przebrnęli przez związane z naborem formalności, bramy Ośrodka Poligonowego w Nowej Dębie przekroczą już w najbliższą sobotę. To właśnie tam rozpoczną 16-dniowe szkolenie podstawowe.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Duża zmiana dla pasażerów MPK-ów. ZTM wprowadza przystanki „na żądanie”

Czego można nauczyć się na tym szkoleniu?

Podczas 16 dni szkolenia największy nacisk położony będzie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki, oraz elementy udzielania pierwszej pomocy medycznej. Zajęcia prowadzone przez instruktorów 3. PBOT przygotowywane są wg zasady „minimum teorii maximum praktyki”. Szkolenie taktyczne łączy wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Priorytetem jest nabycie umiejętności strzeleckich, w tym nauka prowadzenia ognia z karabinka GROT- mówi Witold Sura, rzecznik Podkarpackiej Brygady.

W ostatnim dniu zaś z nabytej wiedzy i umiejętności żołnierze zdawać będą egzamin. Ci, którym się powiedzie - składać będą przysięgę wojskową. Ta zaplanowana jest w Rzeszowie w niedzielę, 27 lutego.

Wojciech Fortuna o 50. rocznicy olimpijskiego złota

Problemy z oddychaniem - czy masz te objawy?

Pytanie 1 z 9
Czy masz wyraźnie spowolniony oddech?