RZESZÓW. W mieście rozbudowują ulicę Potockiego

i

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa/Grzegorz Bukała

RZESZÓW. Trwa rozbudowa ulicy Potockiego. Kiedy koniec prac?

2021-11-09 13:56

Niech was nie zdziwi widok drogowców pracujących na ulicy Potockiego w Rzeszowie. Aktualnie trwa jej rozbudowa. Zadaniem drogowców jest poszerzenie jezdni, wybudowanie kanalizacji deszczowej i chodników. Na tym jednak nie koniec. Co jeszcze się zmieni i na kiedy zaplanowano koniec prac?

Obecnie trwają prace m.in. przy poszerzeniu drogi, budowie kanalizacji deszczowej i chodników. Na tę inwestycję składa się kilka zadań m.in. rozbudowa drogi powiatowej - ul. Potockiego - poszerzenie jezdni do sześciu metrów, budowa chodników, wykonanie kanalizacji deszczowej, przebudowa nawierzchni na ul. Jaspisowej, budowa zatoki autobusowej, oświetlenia na odcinku od ul. Ametystowej do końca zatoki autobusowej przy ul. Nefrytowej.

CZYTAJ TAKŻE: PZL Mielec dostarczy kilkanaście śmigłowców Black Hawk do Rumunii

Kiedy koniec remontów?

Prace przy realizacji tego zadania trwają. Wykonawca zajmuje się m.in. poszerzeniem drogi, budową kanalizacji deszczowej, której duża część została już zrealizowana, wykonywaniem konstrukcji chodników. Układane są krawężniki i kostka brukowa. Ułożono kable zasilające oświetlenie uliczne, ustawiono fundamenty lamp. Prace zakończą się w sierpniu przyszłego roku i pochłoną ponad 4 miliony złotych.

Dwa psy straciły łapkę w wypadku. Protetycy z Rzeszowa podarowali im protezy