Nowa hala sportowa, nowe skrzydło i nowe sale lekcyjne- to plan rzeszowskiego magistratura na Szkołę Podstawową nr 21

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie przejdzie lifting. Co się zmieni?

2021-11-09 13:40

Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie w dość bliskiej przyszłości przejdzie lifting. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił właśnie przetarg na znalezienie firmy, która zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej przebudowy szkoły. Jednym z jej elementów ma być nowa hala sportowa. Co jeszcze się zmieni?

Plan jest ambitny. Działająca przy ul. Miodowej 6 Szkoła Podstawowa nr 21 zyskać ma według zamysłu magistratu zupełnie nową, trzykondygnacyjną część. W tej znaleźć mają się m.in. sale lekcyjne, świetlice, biblioteka z czytelnią oraz pokój nauczycielski. Poszukiwany wykonawca dokumentacji projektowej będzie miał także za zadanie zaprojektowanie hali sportowej. W tej znaleźć mają się chociażby boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę, futsal czy piłkę ręczną. Swoje miejsce do uprawiania sportu zyskać mają również miłośnicy jazdy na rolkach czy fitnessu. Powstać ma także siłownia i sala do tenisa stołowego.

CZYTAJ TAKŻE: PZL Mielec dostarczy kilkanaście śmigłowców Black Hawk do Rumunii

To nie koniec zmian. Co jeszcze?

- Trzecim elementem inwestycji ma być rozbudowa stołówki szkolnej dla około 1000 uczniów, w tym rozbudowa istniejącego zaplecza kuchennego i jadalni oraz pomieszczeń higieniczno-sanitarnych dla pracowników oraz pomieszczeń technicznych- mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Na oferty firm, chętnych do stworzenia dokumentacji projektowej, ratusz czeka do 15 listopada. Jeśli w pierwszym postępowaniu wykonawcę uda się wyłonić, projekt szkoły ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Tak wygląda sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

Czy znasz ceny polskich produktów

Pytanie 1 z 5
Ile kosztuje chleb?