Bądźmy solidarni i solidarnie pomóżmy! Rzeszów szuka wolontariuszy

i

Autor: Unsplash.com/ Hannah Busing

Rzeszów szuka wolontariuszy! Bądźmy solidarni i solidarnie pomóżmy!

2022-02-25 14:59

Rzeszów szuka wolontariuszy, którzy wesprą pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Przydatną będzie znajomość języka ukraińskiego lub rosyjskiego. Wszyscy, którzy chcą chętni do tego, by pomóc powinni się skontaktować z Wydziałem Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki. Kontaktować można się zarówno telefonicznie, jak również mailowo.

Bądźmy solidarni i solidarnie pomóżmy. By wesprzeć naszych sąsiadów z Ukrainy szukamy wolontariuszy, osób znających język ukraiński i rosyjski - pisze na swoim fanpage’u Rzeszów - Stolica innowacji. Także Rzeszów aktywnie uczestniczy w pomocy ukraińskim uchodźcom, którzy uciekają z ogarniętego wojną kraju. Wszyscy, którzy chcą pomóc i znają język ukraiński lub rosyjski, powinni się skontaktować z Wydziałem Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki. Kontaktować można się zarówno telefonicznie, jak również mailowo (17 875 47 42 lub mgt@erzeszow.pl).

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Rozdają jedzenie i wodę uchodźcom z Ukrainy. Ci w głąb kraju uciekają pociągami

Infolinia już działa

Od dzisiaj działa też w mieście specjalna infolinia dla mieszkańców Rzeszowa, w tym szczególnie pochodzących z Ukrainy i obywateli Ukrainy, która służy informacjami dotyczącymi m.in. aktualnej sytuacji za wschodnią granicą oraz tego, gdzie i jak szukać pomocy. Dzwonić pod numer 17 788 99 00 można między godziną 8.00 a 20.00. Mówiący po polsku, angielsku i ukraińsku konsultanci, pod telefonem czekać będą także w weekend.

Nowa grupa uchodźców w Przemyślu

Wojna na Ukrainie to nie pierwszy haniebny wyczyn Putina. Wcześniej zdarzyło się to... Tysiące osób zginęło

Pytanie 1 z 10
Rosja czynnie zaangażowała się we wsparcie jednej ze stron konfliktu w czasie wojny o Górski Karabach. Między innymi przekazała dostawy broni warte prawie miliard dolarów: