Rzeszów planuje kolejny parking. Ten powstać ma w rejonie ulic Bł. Karoliny i Sanockiej

i

Autor: Unsplash.com/ Mitchell Griest

Rzeszów planuje kolejny parking. Ma powstać w rejonie ulic Bł. Karoliny i Sanockiej

2021-12-08 14:49

Rzeszowscy urzędnicy ogłosili już postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę planowanych na osiedlu Kotuli robót. Nowy parking służyć ma zarówno pracownikom szkoły, jak również rodzicom, którzy odwożą swoje maluchy do szkoły. Prace mogą ruszyć już wiosną przyszłego roku o ile uda się rozstrzygnąć przetarg.

To kolejna w tym tygodniu dobra wiadomość dla mieszkańców Rzeszowa, zwłaszcza tych, którzy mieszkają na osiedlu Franciszka Kotuli. Rzeszowski magistrat szuka wykonawcy planowanego na osiedlu nowego parkingu. Ten powstać ma w rejonie ulic Błogosławionej Karoliny i Sanockiej. - Obecnie w tym miejscu działa tylko niewielki parking, z którego korzystają głównie właściciele okolicznych ogródków działkowych. Nowy plac ma służyć także pracownikom szkoły oraz mieszkańcom przyjeżdżającym z dziećmi na mieszczący się po sąsiedzku, duży plac zabaw. Dlatego plac zostanie połączony nowym chodnikiem z ulicą Sanocką, od strony której mieści się wejście do szkoły - informuje Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: BIESZCZADY: Powstaje ścieżka turystyczna z audiodeskrypcją! Jedna z pierwszych tego typu w Polsce

Prace mogą ruszyć wiosną 2022

Nowy parking liczyć ma w sumie 56 miejsc, z czego dwa zarezerwowane będą dla osób niepełnosprawnych. - Wjazd zaprojektowano od strony ul. Błogosławionej Karoliny, zadaniem wykonawcy będzie także budowa odwodnienia terenu – dodaje Beata Sitnik, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg, prace mogą ruszyć już wiosną przyszłego roku. Potrwać mają kilka miesięcy, więc z nowych miejsc parkingowych mieszkańcy będą skorzystać jeszcze w 2022 roku.

Grejpfrut - kalorie, witaminy, właściwości

Przeboje kinowe PRL

Pytanie 1 z 10
Ojcem dziecka z „Dziecka Rosemary” był: