RZESZÓW. Nowe latarnie oświetlą ulicę Strzyżowską

i

Autor: Bartosz Gubernat/Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Nowe latarnie oświetlą ulicę Strzyżowską

2021-12-08 14:45

Z nad ulicy Strzyżowskiej w Rzeszowie znikną kable elektryczne, a stare latarnie zastąpią nowe. Miasto już szuka firmy, która się tym zajmie. - Łącznie oświetlonych ma zostać około 500 metrów ulicy i chodnika - mówi Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza. Latarnie mają pojawić się w przyszłym roku!

Plany MZD dotyczą odcinka jezdni pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Ustrzycką i Dukielską. Oświetlenie jest tu w tej chwili zamontowane na słupach starego typu, a nad ulicą biegną przewody.

- Planujemy wymianę słupów i opraw oświetleniowych oraz uporządkowanie sieci energetycznych i telekomunikacyjnych. Wnioskowali o to mieszkańcy osiedla – mówi Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Pojawi się 20 nowych słupów

Nowe latarnie oświetlą około 500 metrów ulicy i chodnika. Na tym odcinku MZD wspólnie z PGE planuje zamontować ponad 20 słupów. Każdy z nich zostanie wyposażony w energooszczędną oprawę LED. Przetarg na wykonanie prac został już ogłoszony, zadanie jest szykowane do realizacji na przyszły rok.

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie oficjalnie otwarte!