RZESZÓW: Brzozy do wycięcia. Z Parku Papieskiego zniknie 9 drzew!

i

Autor: Pixabay.com

RZESZÓW: Brzozy jednak do wycięcia! Z Parku Papieskiego zniknie 9 drzew!

2021-08-04 15:06

Zarząd Zieleni Miejskiej zauważył, że z brzozami w Parku Papieskim w Rzeszowie dzieje się coś złego i próbował je ratować. Teraz jednak wystąpił z wnioskiem o usunięcie z terenu parku obumarłych drzew. Zgodnie z nową zasadą - w ich miejsce pojawią się nowe nasadzenia. Stare brzozy zastąpi 9 nowych.

Drzewa nie zostały wycięte od razu. Kiedy Zarząd Zieleni Miejskiej zauważył, że z brzozami dzieje się coś, próbował je ratować. Niestety, mimo podejmowanych działań, drzewa nie odrodziły się. Stąd też wniosek Zarządu o usunięcie z terenu parku obumarłych brzóz.

- Z ciężkim sercem, ale niestety trzeba te drzewa wyciąć. W przypadku jednak, gdy miasto wykonuje jakiekolwiek wycinki, tak, jak w przypadku Parku Papieskiego, który jest terenem miejskim, zawsze są przewidziane nasadzenia zastępcze. W tym przypadku, jest decyzja, by w parku zasadzić tyle samo brzóz, ile zostanie wyciętych. Wszystkie jednak muszą mieć obwód pnia nie mniejszy niż 12 cm - wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Miasto w miejsce wyciętych drzew sadzi nowe

Podobną taktykę, nowych nasadzeń, miasto zastosowało także w przypadku wycinki drzew przy I LO na ul. Towarnickiego. Rekompensatą za usunięcie 40 roślin ma być posadzenie na terenie szkoły i Rzeszowa ponad 250 nowych drzew.

Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: