Rzeszów: 66-latek miał nietypowy pomysł na biznes. Wpadł w ręce policji

2020-03-25 12:38 Sylwia Indycka-Rosół
Rzeszów: 66-latek miał nietypowy pomysł na biznes. Wpadł w ręce policji
Autor: podkarpacka policja

66-latek myślał, że jest bezkarny. Kradł od niemal roku. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Tą sprawą zajmowali się policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim. Ktoś od blisko roku ze składu materiałów budowlanych na jednej z prywatnych posesji kardł elementy instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Ostatnia kradzież zdarzyła się w ubiegłym tygodniu. Złodzieja udało się wreszcie złapać.

Podejrzewanym okazał się 66-latek z tej samej gminy. W rozmowie z policjantami twierdził, że z kradzieżami nie ma nic wspólnego. Wydały go jednak łupy, kóre wciąż posiadał:

- W ubiegły piątek zjawili się w miejscu jego zamieszkania. 66-latek zaprzeczył, aby miał związek z kradzieżami. Jednak podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli na jego posesji elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pokrzywdzony potwierdził, że są one jego własnością - wyjaśnia Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

Nie wiadomo, co 66-latek chciał zrobić ze skradzionymi przedmiotami i co zrobił z tym, co przywłaszczał sobie przez kilka miesięcy. Można się domyślać, że je sprzedawał. Taki "biznes" ma jednak nieciekawy finał, bo seniorowi grozi do 5 lat więzienia.

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
ESKA Top 5 odc. 113

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.