ZTM w Rzeszowie wprowadza nowe ograniczenia! Sprawdź co się zmieni!

2020-03-25 10:16 wz
Pasażerowie muszą przygotować się już od dziś na nowe ograniczenia
Autor: Pixabay

Wszystko z powodu koronawirusa.

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Codziennie notujemy coraz większą ilość przypadków. Od dziś obowiązują nowe zasady ograniczające przemieszczanie się do absolutnego minimum. Do tych warunków dostosowuje się także rzeszowski Zarząd Transportu Miejskiego.

W autobusach pojawią się slajdy informujące jak pasażerowie powinni zachowywać się podczas podróży. Ważna jest przede wszystkim bezpieczna odległość od współpasażera i korzystanie z co drugiego miejsca w autobusie. Pojazdy będą także informować pasażerów o ilości wolnych miejsc w autobusach. To nie koniec zmian. ZTM rozważa także zwiększenie ilości kursów na niektórych liniach.​

Od dziś rząd zaostrzył zasady dotyczące przemieszczania się. Wyjątki to: droga do pracy, wolontariat w walce z koronawirusem czy niezbędne zakupy. Wprowadzono także obowiązek zachowania odległości w transportach publicznych (zajęte co 2 miejsce).

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COVID-19 oczami dzieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.